Skip to content Skip to navigation

Turyn, 1899

Historia jednej z najstarszych marek na świecie.

Dowiedz się więcej

Ikona włoskiej motoryzacji

Skrót F.I.A.T. oznacza Fabbrica Italiana Automobili Torino (pol. Włoska Fabryka Samochodów w Turynie), jednak marka Fiat to coś więcej. Założona w 1899 roku w Turynie, stała się symbolem technologicznego i kreatywnego zrywu Włoch, który zmienił kraj i historię mobilności na zawsze.

Osobowość rodziny Agnelli, genialna i designerska wizja Dantego Giacosy oraz administracyjna dalekowzroczność Vittorio Valletta. Ekspansja w kierunku Stanów Zjednoczonych i Rosji, ale także kluczowa baza w Turynie, w zakładach przemysłowych w Lingotto i Mirafiori. Pierwszy Fiat 3 1/2 HP, niezapomniany „Topolino”, kultowy model 500 i epokowe kamienie milowe, takie jak 600, 124 i Panda. Rozwój firmy, fuzje i przejęcia. Ponad 120 lat niezwykłych wydarzeń, charyzmatycznych postaci, ewolucji logo marki i oczywiście jej samochodów – całą historię znajdziesz na stronie FCA Heritage.

Usługi

FCA Heritage oferuje właścicielom i kolekcjonerom
zabytkowych samochodów Fiata
szeroki zakres usług świadczonych bezpośrednio przez
spółkę macierzystą.

Otrzymaj wszystkie dane produkcyjne swojego samochodu,
gromadzone w ewidencji przechowywanej w
Centro Storico Fiat - zgłaszając chęć otrzymania 
świadectwa pochodzenia.
Powierz swój
klasyczny model Fiata zespołowi ekspertów
FCA Heritage, który poświadczy jego oryginalność poprzez
Certyfikację Autentyczności lub przeprowadzi
jego naprawę i pełne procesy renowacji.

SPRAWDŹ NASZE USŁUGIReloaded by Creators

Klasyczne samochody Fiata to prawdziwe dzieła sztuki - odzyskane, odrestaurowane i certyfikowane przez ekspertów FCA Heritage, mogą wreszcie wrócić na rynek, oczywiście w ograniczonej liczbie.

Zostań właścicielem zabytkowego Fiata, o którym zawsze marzyłeś, kupując go bezpośrednio od firmy macierzystej. Dowiedz się, które samochody są obecnie dostępne w ramach projektu Reloaded by Creators.