Świat Fiata. Dziedzictwo marki

Budowanie przyszłości poprzez projektowanie samochodów.
I projektowanie przyszłości poprzez budowanie samochodów.

Fiat – historia marki. Od ponad 100 lat na czterech kołach. Zawsze w ruchu.

Zaczynaliśmy w 1899 roku od 3½ KM: w tym samym czasie, gdy rodził się nowoczesny przemysł samochodowy.

Od tamtego momentu poprzez nasze modele, od tłoka do tłoka i od jednej nowej idei do kolejnej, pisaliśmy historię naszej marki oraz włoskiej i światowej mobilności.

Dziś możemy się pochwalić wieloma osiągnięciami: 9 samochodów z tytułem Samochodu Roku, partnerstwa z ponad 400 uczelniami, redukcja emisji CO2 o 11% i wzrost wykorzystania odnawialnych źródeł energii o 15%. Wierzymy w przyszłość, a jeszcze bardziej w pasję stojącą za naszymi pomysłami — dobrze wiemy, że są to fundamenty, które stanowią o naszym jutrze.

Projekt Heritage

alt-image1

Wizja to siła, która napędza projektantów: wizja postępu, innowacji i przyszłości.

Ta pierwsza zrodziła się latem 1899 roku: 3½ KM i zaledwie 24 egzemplarzy wyprodukowanych przez 150 pracowników fabryki w Turynie, jedynej istniejącej w tamtym czasie.

Entuzjazm towarzyszący tamtym wizjonerom stworzył firmę, która odziedziczyła ich pasję, wiedzę i doświadczenie. Fiat buduje 7 fabryk, uczestniczy w 6 przedsięwzięciach joint venture i zatrudnia ponad 50 000 ludzi.

alt-image1

Na przestrzeni ponad 100 lat wiele się wydarzyło: od starego Fiata 500 do najnowszego 124 Spider. Jest to próba promowania każdego z tych projektów — od klasycznych samochodów marki Fiat do najnowszych modeli — które składają się na Dziedzictwo Fiata. To projekt, który mówi o samochodach, historii i o świecie marki Fiat.

Projekt wykraczający poza jedną markę i dogłębnie analizujący wszystkie wartości i wydarzenia, które przez lata towarzyszyły nie tylko marce Fiat, ale każdej z marek z grupy FCA. To historia opowiadana krok po kroku, kilometr po kilometrze; historia przemierzonych dróg; historia unikalnej pasji, dzięki której miliony ludzi stały się mobilne; historia, która trwa do dziś.