Skip to content Skip to navigation
29/01/2021

Nowa 500 wybrana jako „Najlepszy Kabriolet Roku” i „Najlepszy Elektryczny Samochód Miejski”.

Nowa 500 zdobyła kolejną nagrodę w Wielkiej Brytanii, wygrywając tytuły: „Kabriolet Roku” oraz „Najlepszy, Mały, Elektryczny Samochód Miejski”, przyznawane przez magazyn „What Car?” w ramach konkursu „Samochód Roku 2021”. Jury doceniło właściwości jezdne, styl, zasięg, cenę oraz odnowione wnętrze nowej 500, przyznając po raz pierwszy w historii magazynu nagrodę „Kabriolet Roku” samochodowi elektrycznemu.


Luca Napolitano, dyrektor marek Fiat, Lancia i Abarth na region EMEA powiedział: „Bardzo cieszymy się z kolejnego wyróżnienia przyznanego nowej 500, zaledwie kilka miesięcy od premiery prasowej. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy od momentu wprowadzenia na rynek sprzedaliśmy już ponad 10 000 egzemplarzy nowej 500 w Europie, stając się w grudniu numerem 1 na włoskim rynku samochodów elektrycznych”.


Steve Huntingford, redaktor magazynu „What Car?” powiedział: „Nowa 500 jest pierwszym samochodem elektrycznym, któremu przyznano nagrodę „Kabriolet Roku”. Jeśli istnieje idealny samochód do jazdy po mieście, to z pewnością jest to Fiat 500. Jest krótszy niż jego konkurenci, a ultralekko pracujący układ kierowniczy i świetna widoczność w przód sprawiają, że nowa 500 okazuje się niezwykle zwrotnym samochodem, umożliwiającym swobodne manewrowanie w zatłoczonych centrach miast. A jej zasięg, lepszy niż w przypadku bezpośredniej konkurencji, pozwala nawet wybrać się na wycieczkę za miasto”.


Prestiżowe wyróżnienie magazynu „What Car?” wzbogaca liczną kolekcję nagród nowej 500, wśród których są już tytuły „Green Car”, przyznany przez „French Automobile Awards 2020”, oraz „Car of the Year and Best Small Electric Car”, przyznany przez „DrivingElectric” – specjalistyczną brytyjską witrynę internetową. Oprócz powyższych prestiżowych wyróżnień, nowy model zdobył również nagrody „Best Design 2020”, przyznawaną przez niemiecki magazyn „Auto Motor und Sport”, oraz „Best Design Concept” w renomowanym międzynarodowym konkursie „Red Dot Design Awards”.