Skip to content Skip to navigation

Fiat 500 ponownie zwycięża w plebiscycie Auto Lider

Fiat 500 ponownie zwycięża w plebiscycie Auto Lider

W pełni elektryczny Fiat 500 3+1 utrzymuje się w czołówce samochodów elektrycznych na największych rynkach europejskich. Już od ponad dwudziestu lat konkurs Auto Lider, organizowany przez redakcje tygodnika „Motor”, miesięcznika „Auto Moto” i portalu magazynauto.pl, wyłania ulubione auta roku. Zwycięskie modele są wybierane w 14 kategoriach – takich jak auta hybrydowe i elektryczne, klasyfikacje poszczególnych marek i premiery roku. W 21. edycji konkursu wpłynęło blisko 100 tysięcy głosów, a wśród uczestników rozlosowano atrakcyjne nagrody.

W kategorii BEV (pojazdów w 100% elektrycznych) Fiat 500 3+1 wyprzedził SUV-y Audi Q8 e-tron i Volvo EX90. Właśnie wśród aut elektrycznych walka o podium była najbardziej zacięta, bo rywalizowało o nie aż 27 aut.

Już od debiutu Fiata 500 w 2020 r. model zakupiło prawie 120 tys. klientów na całym świecie. Również w poprzednim roku był on najlepiej sprzedającym się elektrykiem we Włoszech, w Hiszpanii i Niemczech. Na dziesięciu największych rynkach europejskich był zaś trzecim najlepiej sprzedającym się samochodem i najchętniej kupowanym autem BEV Grupy Stellantis w Europie.

Nowy Fiat 500 pozostaje symbolem włoskiej kreatywności i nieustannie zdobywa serca pasjonatów włoskiej motoryzacji. Obecnie jest sprzedawany w 38 krajach, przy czym wykracza poza rynek europejski, sięgając Ameryki Łacińskiej i Bliskiego Wschodu. Wkrótce model pojawi się też w Stanach Zjednoczonych, by kontynuować swoją globalną podróż poza Europę.