25.06.2020

Fiat Concept Centoventi laureatem nagrody „Car Design Award" w kategorii „Najlepszy samochód koncepcyjny".

19 czerwca 2020 roku odbyła się ceremonia wręczenia „Car Design Awards 2019” w ramach corocznego plebiscytu organizowanego przez stronę internetową Car Design News. Fiat Concept Centoventi otrzymał w nim tytuł „Najlepszy samochód koncepcyjny”. Zdaniem jury ten rewolucyjny samochód „wyróżnia się innowacyjną koncepcją modułową i niezwykłym zastosowaniem kolorów i materiałów".

Fiat Concept Centoventi został zaprojektowany tak, by można go było zmieniać z największą swobodą i wyobraźnią pod względem kolorów, konfiguracji wnętrza, konfiguracji dachu, systemu multimedialnego, a nawet gamy oferowanych akumulatorów modułowych. To stanowi jedną z najmocniejszych stron tego konceptu. Kolejną zaletą jest innowacyjna architektura akumulatorów, która umożliwia zwiększenie zasięgu jazdy od 100 do 500 km, dzięki czemu samochód jest idealny zarówno do codziennej jazdy w mieście, jak i na weekend w górach lub nad morzem.

Centoventi potwierdza przesłanie Fiata, że „mniej znaczy więcej”, eliminując z samochodu wszystko co zbędne i skomplikowane. Jest autem minimalistycznym, a dzięki temu łatwo można go dostosować do swoich potrzeb.

W puli osiągnięć Concept Centoventi znajdują się już „Red Dot Award 2019" oraz nagroda specjalna jury „Trophées Argus 2020".

Od 1999 roku, Car Design News (CDN) jest wiodącym źródłem informacji dla projektantów samochodów na całym świecie. Strona internetowa Car Design News jest odwiedzana przez ponad 500 000 użytkowników każdego roku. Witryna cieszy się ogromnym autorytetem, gdyż swoje artykuły publikują tam znani autorzy i analitycy branży, którzy tworzą również coroczną publikację Car Design Review, ekskluzywny almanach trendów w projektowaniu i mobilności, zawierający komentarze ekspertów i prognozy na przyszłość adresowane do międzynarodowej społeczności projektantów motoryzacyjnych.