17/07/2020

Otwarcie Virtual Casa 500, wirtualnego muzeum włoskiej ikony.

Minęły 63 lata od 4 lipca 1957 roku, kiedy to Fiat zaprezentował światu jeden ze swoich najbardziej ukochanych samochodów: model 500. 4 lipca 2020 roku, w dniu urodzin Fiata 500, otwarto Casa 500, wirtualne muzeum opowiadające o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Fiata 500, które można zwiedzać za pomocą smartfona, komputera lub tableta.

W cyfrowym środowisku Virtual Casa 500 wszystko jest osiągalne za jednym kliknięciem: 11 obszarów tematycznych zabiera odwiedzającego w podróż do świata Fiata 500, wywołując wspomnienia, marzenia i emocje. Pierwszy obszar, poświęcony przemysłowemu i kulturowemu dziedzictwu Fiata 500, opowiada o tym, jak ta ponadczasowa ikona popkultury uwzględniała potrzeby trzech pokoleń: demokratyczna z 1957 roku, ta indywidualistyczna z 2007 roku i aktualnie elektryczna wersja w 2020 roku.

W strefie poświęconej historii znajduje się multimedialny dziennik wspomnień, w którym można zapoznać się z całym bogactwem treści: wywiadami, reklamami, wydarzeniami i nagrodami, które sprawiły, że Fiat 500 stał się międzynarodową gwiazdą. Niepowtarzalny zbiór szkiców i obrazów opowiada o ewolucji designu i kreatywnej przygodzie, która tchnęła życie w trzy generacje małego Fiata.

Następnie przechodzimy do obszaru poświęconego nowej 500: prawdziwej gwieździe włoskiej kultury, którą można poznać w szczegółach dzięki 3D Experience. Najbardziej charyzmatyczny samochód miejski ukazuje się zwiedzającym poprzez swoją emocjonalną, jak i elektryczną moc w służbie zrównoważonego rozwoju

Obszar poświęcony One-offs prezentuje trzy ekskluzywne interpretacje nowego Fiata 500 autorstwa Armaniego, Bvlgari i Kartell: ponadczasowe arcydzieła rzemiosła i zrównoważonego rozwoju.

Film z okazji 63. rocznicy powstania włoskiej legendy jest dostępny pod linkiem.