30.03.2020

FIAT 500 LEGO CREATOR EXPERT – KULTOWA 500 DLA MAŁYCH I DUŻYCH

Fiat i LEGO wspólnie odtworzyły scenę z legendarnego filmu „Słodkie Życie” (wł. La Dolce Vita), w której pojawił się samochód Fiat 500. Model pojazdu wykonany z 189 032 klocków LEGO został zaprezentowany w centrum targowo-wystawienniczym „Spazio MRF-Mirafiori” w Turynie.

Współpraca marek Fiat i LEGO ma na celu celebrację jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli włoskiego przemysłu, ale również zwiększenie rozpoznawalności włoskiego producenta poza światem motoryzacji. Zaprezentowany model w skali 1:1 składa się ze 189 032 klocków LEGO, a jego złożenie zajęło 830 godzin.

W centrum targowo-wystawienniczym „Spazio MRF-Mirafiori” w Turynie ujawniono również zestaw klocków LEGO „Fiat 500 LEGO Creator Expert” składający się z 960 elementów. Samochód został wyposażony w „prawdziwy” szyberdach, detale wystroju wnętrza, koło zapasowe, bagażnik mocowany z tyłu i otwieraną pokrywę silnika, aby móc sprawdzić silnik po złożeniu modelu. W zestawie znajdują się również składane sztalugi, paleta z farbami i obraz, który przedstawia legendarną 500 na tle rzymskiego Koloseum.

Zestaw „Fiat 500 LEGO Creator Expert” jest dostępny w sprzedaży na oficjalnej stronie LEGO.com oraz w sklepach stacjonarnych LEGO.