05-03-2018

Kultowy model nigdy nie przestaje zadziwiać: Fiat 500 Collezione

• Nowa specjalna seria dla uczczenia ponadczasowego wzornictwa modelu 500, jego kultowego statusu oraz zawsze modnego stylu.
• 500 Collezione wyróżnia się niepowtarzalnymi zestawieniami kolorów i materiałów, najwyższą jakością wykonania oraz świeżym i finezyjnym charakterem. Nieskazitelny styl 500 reprezentuje także wersja Cabrio na ciepłą pogodę.
• Fiat 500 Collezione, dostępny jako hatchback i kabriolet, przyciąga uwagę ekskluzywnym wyposażeniem, takim jak 16 calowe obręcze kół z lekkiego stopu, a także wieloma chromowanymi detalami, dwukolorowym nadwoziem oraz specjalnym logotypem.
• Ponad 6 milionów egzemplarzy sprzedanych od 1957 r. i ponad 2 miliony w ciągu ostatnich 10 lat. Dziś Fiat 500 cieszy się statusem kultowego modelu na całym świecie, a 80 procent produkcji trafia do klientów spoza Włoch.
• Absolutny lider rankingów sprzedaży w segmencie A. W styczniu „pięćsetka” znów potwierdziła swoją niekwestionowaną dominację w Europie, lokując się w pierwszej trójce w swoim segmencie aż w 16 krajach.

Na prestiżowym Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Genewie Fiat 500 w specjalnej serii Collezione znajdzie się w centrum uwagi jako kolejny wyraz hołdu dla kultowego modelu Fiata po limitowanych edycjach wprowadzonych z okazji jego 60. rocznicy w ubiegłym roku. 500 Collezione ma wszystkie cechy modelu, który za sprawą swojego wyjątkowego, niepowtarzalnego i ponadczasowego stylu jest jedną z najsłynniejszych ikon włoskiej motoryzacji.

Fiat 500 Collezione powstał dla uczczenia ponadczasowego wzornictwa modelu 500, jego kultowego statusu oraz zawsze modnego stylu. Wierny charakterowi oryginalnej „pięćsetki”, wnosi wiosenny powiew świeżości, oczarowując najwyższą jakością wykonania oraz ekskluzywnym połączeniem kolorów i materiałów.

Samochód dostępny jako hatchback oraz jeszcze bardziej wyrafinowany kabriolet wyróżnia się stylistycznymi detalami, które składają się na współczesną interpretację niepowtarzalnego wdzięku poprzednika, takimi jak chromowane elementy na przednim zderzaku, masce silnika i obudowach bocznych lusterek. W standardzie montowane są 16 calowe obręcze kół z lekkiego stopu, natomiast na zamówienie dostępne są różne kolory nadwozia: dwukolorowa „Primavera” (biało-niebieska), dwukolorowa „Acquamarina” (biało-zielona) oraz „Avorio Taormina”, jako alternatywa do bieli „Gelato” i błękitu „Blu Dipinto di Blu”. Wreszcie, elegancję modelu podkreśla chromowane pisane kursywą logo „Collezione” na klapie bagażnika, a szaro-biało-szary pas występuje zarówno w egzemplarzach z nadwoziem dwukolorowym, jak i jednokolorowych.

Ta sama powściągliwa, ale jednoznaczna elegancja charakteryzuje też wnętrze samochodu. Deska rozdzielcza nawiązuje do koloru nadwozia — biała w zestawieniu z dwukolorową „Primaverą” i zielona w połączeniu z również dwukolorową „Acquamariną”. Dwukolorowe są także fotele z szarym siedziskiem w paski i górą w kolorze kości słoniowej, z logo 500 haftowanym na wysokości ramion. W środku pojawia się też logo „Collezione” wyhaftowane na dywanikach. Nowy Fiat 500 Collezione oferuje też wszystko, co najlepsze pod względem łączności ze światem i technologii: z listy wyposażenia dodatkowego klienci mogą wybrać między innymi radio Uconnect 7” HD LIVE, wbudowaną nawigację z mapami Tom Tom i największym w swojej kategorii 7 calowym ekranem TFT oraz system nagłośnienia Beats Audio Hi-Fi, który z pewnością docenią fani słuchania muzyki w samochodzie.. Wersja Collezione dostępna będzie z silnikiem o pojemności 1.2 69KM i taki sam samochód prezentowany jest w Genewie. Dostępna jest także zrobotyzowana skrzynia biegów Dualogic sterowana manetkami przy kierownicy.

Nie po raz pierwszy kultowy Fiat pojawia się przed publicznością w innej, ekskluzywnej „szacie”, pozostając jednocześnie wiernym sobie — to w istocie jedna z tajemnic nieprzemijającej młodości modelu 500. Jego wyjątkowa linia inspirowała wyobraźnię artystów i projektantów mody, którzy przygotowali liczne eleganckie, ekskluzywne i sportowe interpretacje, tworząc niezapomniane serie specjalne i udowadniając, że tak lubiany, ekscytujący, zaskakujący samochód może łączyć ze sobą szalenie różne kreatywne światy.

Wśród licznych serii specjalnych na szczególną uwagę zasługują 500 Diesel, pierwsza z długiej serii, wprowadzona na rynek dokładnie dziesięć lat temu, 500C Gucci z 2011 r., 500 Riva z 2016 r. i ostatnia 500-60th oraz Anniversario na 60. urodziny kultowego modelu. Poprzez te wszystkie wersje Fiat 500 zrewolucjonizował zasady tradycyjnego rynku, pokazując, że nawet mały samochód może wyrażać swój charakter na wiele sposobów, za każdym razem odnosząc sukces. To nie przypadek, że ponad dwa miliony kierowców na całym świecie wybrało ten legendarny model. Fiat 500 odnosi sukcesy nie tylko we Włoszech, ale także w skali globalnej — obecnie ponad 80% produkcji trafia na rynki zagraniczne. W styczniu 2018 r. kultowy Fiat zajmował pierwsze miejsce wśród najlepiej sprzedających się samochodów w ośmiu krajach i miejsce na podium w kolejnych ośmiu. To kontynuacja sukcesów z 2017 r., kiedy to „pięćsetka” zajęła pierwsze miejsce w rankingach sprzedaży w ośmiu krajach, w tym w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, i znalazła się w pierwszej trójce w siedmiu kolejnych, w tym we Włoszech i Francji.