Skip to content Skip to navigation

Suv czy Crossover? Znajdź model w swoim stylu.

Suv i Crossover: kilka słów wyjaśnienia.

Szukasz dużego samochodu, ale nie potrafisz się zdecydować czy wybrać SUV-a czy Crossovera?

Obecnie dostępne są w sprzedaży liczne modele samochodów o coraz bardziej wyrafinowanych nadwoziach i właśnie dlatego pojazdy typu SUV i Crossover zanotowały w ostatnich latach największy poziom sprzedaży.

Dość często zdarza się mylić ze sobą te dwa rodzaje pojazdów, gdyż posiadają one dość podobne cechy. W rzeczywistości jedyną rzeczą, która je tak naprawdę łączy, a przy tym myli kupujących, jest ich wysokość. Pod każdym innym względem, począwszy od budowy, a na częściach mechanicznych skończywszy, bardzo się różnią.

Dokonując uważnej oceny wszystkich istotnych cech (wyposażenia, zużycia paliwa, właściwości jezdnych, wymiarów i rodzaju silnika) dowiesz się czy bardziej przyda Ci się SUV czy Crossover.

Przyjrzyjmy się zatem bliżej tym dwóm rodzajom samochodów, by uniknąć ewentualnych nieporozumień. 

Wszystkie modele Fiata.

Fiat oferuje różne kategorie samochodów SUV i Crossover, świetnie nadające się do jazdy po mieście i posiadające atrakcyjną i elegancką stylistykę. Możesz zakosztować stylu Fiata 500X Urban, zasiąść za kierownicą modelu 500X Cross, SUV-a nadającego się na każdy rodzaj drogi lub przymierzyć się do  Pandy City Cross lub Pandy z napędem 4x4, małego, praktycznego, kompaktowego SUV-a. W obszarze Crossoverów Fiat proponuje Fiata 500L Cross, wysublimowanego i bogato wyposażonego.

SUVy i Crossovery: dwie nazwy, jedna gwarancja

Aby zrozumieć, który z samochodów jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni, dobrze jest najpierw dowiedzieć się czym charakteryzuje się SUV i Crossover. SUV jest samochodem dużym, porównywalnym do samochodu terenowego lub kombi. Jest to pojazd o dużej mocy, wysoki i przestronny, którego osiągi są lepsze niż większości sedanów.

Co oznacza skrót "SUV"? Akronim ten pochodzi od Sport Utility Vehicle i tłumaczy się go jako "samochód użytkowo-sportowy". Dzieje się tak za sprawą jego podobieństwa do samochodu terenowego, które wiąże się z podniesionym zawieszeniem.

Crossover natomiast, posiada rozwiązania zapożyczone z innych typów nadwozi. Pojęcie "Crossover" oznacza bowiem, "krzyżowanie" i odnosi się do "łączenia pewnych cech". Jest to samochód o wyżej umieszczonym podwoziu i przeznaczony dla osób, które lubią podróżować po drogach innych niż miejskie.

SUVy i Crossovery – podobne, ale jednak różne.

Spróbujmy rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące SUV-a i Crossovera. Wielu osobom, zdarza się mylić SUV-a z Crossoverem, myślą bowiem, że jest to ten sam rodzaj pojazdu. Różnice pomiędzy nimi są jednak znaczące. Crossover jest samochodem o wiele bardziej zwinnym, o mniejszych gabarytach i znacznie lżejszym, co czyni go łatwiejszym w prowadzeniu w mieście. W SUV-ie zarówno silnik jak i skrzynia biegów umieszczone są prostopadle przed tylną osią pojazdu, co czyni przód pojazdu o wiele cięższym w stosunku do jego tyłu.

Wyraźnie różnią się też one pod względem karoserii oraz elementów mechanicznych. Cechą charakterystyczną Crossovera jest wykorzystanie rozwiązań znanych z innych rodzajów pojazdów, co czyni go autem wyjątkowo wszechstronnym.

500X Cross i City Cross

500X Cross i City Cross

SUV to idealne auto na każde warunki drogowe. Kompaktowy z elementami typowymi dla off-road, o udoskonalonych parametrach poruszania się w terenie, a przy tym bardzo zwinny. 500X  jest znakomitym samochodem dla małej rodziny. Jego przestronne wnętrze wykończone wysokiej jakości skórą z eleganckimi dodatkami , dzięki którym  poczujesz się wyjątkowo. Bagażnik o pojemności od 350 do 1.000 dm³ jest jednym z największych w tej klasie.

500X Urban

500X Urban

Awangardowy kompaktowy SUV o 5 wygodnych miejscach, przestronnym i praktycznym wnętrzu. Świetny wybór dla poszukujących zalet SUV-a w aucie o miejskim stylu, utrzymanym w nowoczesnej stylistyce i z elegancko wykończonym wnętrzem. Posiada niespotykany w tym segmencie komfort siedzenia kierowcy, dużą uniwersalność aranżacji wnętrza i niesamowitą jak na miejskiego i rodzinnego SUV-a ilość zaawansowanej technologii.

500L Cross

500L Cross

Kompaktowy Crossover, niezwykle funkcjonalny i zadziwiająco przestronny, o przyjemnej i żądnej przygód powierzchowności. 500L Cross jest gotowy na przyjęcie w swym wnętrzu Twojej rodziny i przyjaciół. 5 komfortowych siedzeń, 3,17 m³ przestrzeni we wnętrzu pojazdu, 4,2 m długości, technologia w zasięgu ręki w aucie, które umożliwi Ci realizację Twoich pasji, również tych związanych z jazdą off-road.

Panda City Cross

Panda City Cross

To SUV miejski o zmienionym wyglądzie, ale o tym samym śmiałym temperamencie. Czarna atrapa przednia w stylu Cross z osłoną pod zderzakiem przednim , ochronne nakładki na błotniki i listwy drzwi w kolorze nadwozia z emblematem Cross. Wyjątkowe koła dopełniają wyglądu prawdziwego Crossovera.

// Start script Treasure Data // End Script Treasure Data