Fiat wspiera Polaka, Adama Sułowskiego, w „UltraMan United Kingdom”.

18 września 2014

  • Adam Sułowski zdobywa tytuł „UltraMan United Kingdom".
  • Zawodnik wraz z ekipą wspierającą na start do Anglii podróżuje komfortowym i ekonomicznym Fiatem Scudo napędzanym 2-litrowym silnikiem Diesla o mocy 163 KM.
  • Popularny w Europie, wszechstronny Fiat Scudo dostępny jest w wersjach do transportu towarów, do przewozu osób lub do indywidualnej zabudowy.

Adam Sułowski po trzech dniach katorżniczego wyścigu zdobył tytuł „UltraMan United Kingdom". Zawodnik-veganin, w polskim środowisku triathlonowym znany jako „Strąk Man", przepłynął 10 km, przejechał na rowerze 420,2 km i przebiegł 84,3 km, zajmując 12. miejsce w klasyfikacji generalnej. Triathlonistę w drodze na start wspierała marka Fiat. Adam wraz ze swoim teamem z Polski do Anglii podróżował komfortowym i ekonomicznym Fiatem Scudo napędzanym 2-litrowym silnikiem Diesla o mocy 163 KM.

„UltraMan UK" to jeden z czterech najtrudniejszych wyścigów triathlonowych na świecie. Organizowany od 2011 roku w północnej Walii ma tylko 35 miejsc startowych. Tych kilkudziesięciu śmiałków, którym uda się dostać numer startowy, musi pokonać łączny dystans wynoszący aż 515 km. Jest on podzielony na trzy etapy rozgrywane przez kolejne trzy dni. Pierwszy obejmuje 10 km pływania w lodowatych wodach jeziora Bala oraz 145 km jazdy na rowerze. Drugi to kolejne 276 km wyścigu rowerowego po walijskich górach, gdzie nachylenie stoków osiąga 25%, a suma przewyższeń przekracza 2300 m. Trzeciego dnia zawodnicy biegną dystans dwóch maratonów o łącznej długości 84,3 km. Na każdym etapie obowiązuje limit czasowy wynoszący 12 godzin, przy czym pływanie nie może zająć więcej niż 5,5 godziny. Zawodnik, który nie zmieści się w limicie, zostaje zdyskwalifikowany. Wizja „Do Not Finish" (DNF) była tym, czego Adam Sułowski obawiał się najbardziej. Jednak mimo bólu wychłodzonych podczas pływania nerek i mięśni klatki piersiowej, potężnego kryzysu na rowerze i zaliczenia słynnej wśród biegaczy „ściany" na drugim maratonie, Adam Sułowski trzeciego dnia zawodów wśród wiwatu zgromadzonych kibiców wbiegł na metę. „Strąk Man" zdobył tytuł „UltraMan UK"!

Na start do Walii Adam Sułowski wraz z teamem wspierającym podróżował Fiatem Scudo. W przestronnym samochodzie zmieścił się obowiązkowy sprzęt startowy „Strąk Mana", zapasy vegańskiego jedzenia oraz bagaże wszystkich członków wyprawy. Na miejscu ekipa w Fiacie zabezpieczała zawodnika, dostarczając niezbędną pomoc, pożywienie i wsparcie psychiczne, a także wskazując trasę. Na jednym ze zjazdów o nachyleniu 20% „Strąk Man" rozpędził się na rowerze do prędkości ... 100 km/h! „Samochód z mniejszą mocą w tych górach nie dałby rady. - wspomina Sułowski. - Scudo bardzo dobrze się spisywało. To duże i świetne auto". I dodaje: „Dziękuję firmie FCA Poland S.A. za to auto. Dziękuję za zaufanie i chęć pomocy. Wiele osób twierdziło, że nie dam rady, tylko nie Wy. Jestem bardzo wdzięczny".

Fiat Scudo to niezwykle popularny samochód dostawczy, który w 2012 roku uzyskał 25-procentowy udział w rynku w Europie i krajach EFTA w swoim segmencie. Odnowiony w 2013 roku zyskał srebrny grill nawiązujący charakterem do topowej rodziny Ducato i bogatsze wnętrze o odświeżonej stylistyce. Auto jest dostępne w szerokiej gamie wersji dostosowanych do potrzeb klientów Fiat Professional. Fiat Scudo Furgon pełny, przeszklony lub częściowo przeszklony, przeznaczony do transportu towarów, występuje w krótkim lub długim rozstawie osi (odpowiednio 3,0 lub 3,12 m), z dachem o dwóch wysokościach, wnętrzem o dwóch długościach (2,25 lub 2,58 m), pojemnością 5, 6 lub aż 7 m3 i w dwóch poziomach wyposażenia. Samochód charakteryzuje się wyjątkowo łatwym dostępem do pojemnego przedziału ładunkowego o regularnym kształcie oraz samopoziomującym zawieszeniem pneumatycznym utrzymującym stałe położenie pojazdu niezależnie od wielkości i rozmieszczenia towaru.

Fiat Scudo przeznaczony do przewozu osób jest dostępny w wersjach Kombi - przeszklonej lub częściowo przeszklonej, występującej w dwóch rozstawach osi, z tylnymi drzwiami dwuskrzydłowymi oraz 5/6 lub 8/9 miejscami siedzącymi i pojemnym bagażnikiem - w wersji Panorama Family dodatkowo wyposażonej w standardową klimatyzację manualną lub automatyczną dostępną na zamówienie i tylną klapę podnoszoną do góry oraz najbardziej prestiżowej Panorama Executive z kierownicą i gałką dźwigni zmiany biegów wykończonymi w skórze, radiem, czujnikami deszczu i zmierzchu oraz automatyczną klimatyzacją dwustrefową i 16-calowymi felgami aluminiowymi. Dynamiczny i nowoczesny Scudo do przewozu osób dzięki dużym przeszkleniom oferuje idealnie doświetlone wnętrze, komfortowe wsiadanie do samochodu przez szerokie drzwi boczne przesuwne oraz modułowy, wyjątkowo pojemny przedział bagażowy.

Fiat Scudo Pianale do zabudowy to kabina z platformą z długim rozstawem osi (3,12 m) zapewniająca maksymalną swobodę w możliwościach adaptacji nadwozia o maksymalnym dopuszczalnym nacisku na przednią oś 1400 kg i tylną 1700 kg oraz szerokości nawet do 2,10 m.

Ten popularny samochód dostawczy marki Fiat może napędzać jedna z trzech nowoczesnych i ekonomicznych jednostek Diesla: 88-konny 1.6 90 Multijet , 128-konny 2.0 130 Multijet lub 2.0 165 Multiet o mocy 163 KM (dla wersji do zabudowy dostępne są dwa ostatnie silniki). Cena Fiata Scudo Furgon zaczyna się od 89 421 zł, Kombi do przewozu osób z homologacją N1 od 102 459 zł, zaś Scudo Pianale już od 94 280 zł.

Szczegółowa oferta dostępna u autoryzowanych dealerów oraz na stronie www.fiatprofessional.pl.