FIAT Freestyle Team oficjalnym sponsorem imprezy "Vans Downtown Showdown 2013"

30 sierpnia 2013

FIAT Freestyle Team jest oficjalnym sponsorem "Vans Downtown Showdown 2013", długo wyczekiwanej imprezy deskorolkowej, która odbędzie się 31 sierpnia w ekskluzywnych wnętrzach La Grande Halle de la Villette w Paryżu.
Flota Fiatów Qubo, Doblò, Pand 4x4 i Freemontów z FIAT Freestyle Team będzie towarzyszyć w tym prestiżowym wydarzeniu sportowcom, przedstawicielom mediów i organizatorom.

 

To już piata edycja imprezy "Vans Downtown Showdown" podczas, której wystartuje 12 najlepszych zespołów deskorolkowych świata z Europy, USA i Ameryki Południowej. Zawodnicy konkurować będą na szeregu przeszkód, które sami utworzyli, a zwycięska drużyna zdobędzie nagrodę główną - 50.000 Euro. Konkursowi deskorolkowemu towarzyszyć będzie bogaty program dodatkowych imprez m.in. prezentacje sztuki performance, wystawy, warsztaty twórcze i wiele innych działań angażujących publikę.

Impreza "Vans Downtown Showdown" debiutowała w 2004 roku w Paramount Studios w Hollywood, gdzie odbywała się przez cztery kolejne lata zdobywając rozgłos i uznanie. Europejski debiut miał miejsce w 2009 roku dzięki współpracy VANS z FIAT Freestyle Team. Miejsce imprezy było wyjątkowe, tor na dachu budynku Lingotto, dawnej fabryki Fiata w Turynie, który służył do testów nowych samochodów oraz wykorzystano go m.in. jako sceneria podczas zdjęć do filmu "Włoska robota".

Mając zabezpieczone swoje miejsce w historii „skateboardingu", "Vans Downtown Showdown" zawitał kolejno do Hamburga, Londynu i Amsterdamu goszcząc wybitnych sportowców oraz prawdziwe legendy deskorolki jak Tony Alva, Ray Barbee i Steve Caballero.

Wstęp na paryską imprezę jest bezpłatny, turniej w Paryżu będzie również transmitowany na żywo na http://downtownshowdown.eu/