Fiat „bohaterem” Mistrzostw Europy Juniorów w Lekkoatletyce 2013.

19 lipca 2013

Flota samochodów osobowych Fiat oraz dostawczych Fiat Professional towarzyszy młodym sportowcom do lat 20, uczestniczącym w Mistrzostwach Europy Juniorów w Lekkoatletyce w 2013 roku.

Od 18 do 21 lipca Rieti jest sercem europejskiej lekkoatletyki młodzieżowej dla ponad 2 tysięcy uczestników, pochodzących z 51 krajów europejskich.

Fiat śledzi poczynania młodych sportowców, uczestniczących w Mistrzostwach Europy Juniorów w Lekkoatletyce 2013, które odbywają się w Rieti od 18 do 21 lipca. W niebieskich barwach występuje 72 nastolatków - 40 chłopców i 32 dziewczyny, którzy będą się walczyć o 40 tytułów europejskich.

Oficjalny sponsor włoskiego Narodowego Komitetu Olimpijskiego na lata 2012-2014 - Fiat - udostępnił organizatorom flotę samochodów osobowych i dostawczych, w tym: Punto, Freemont, Ducato Panorama i Scudo Panorama, opatrzonych specjalnymi napisami, nawiązującymi do CONI (Narodowy Komitet Olimpijski).

Wersje Panorama modeli Scudo i Ducato reprezentują szeroką gamę samochodów Fiata do przewozu osób, przeznaczonych zarówno do profesjonalnego użytku (taksówka, bus do przewozu osób, pojazdy do przewozu osób niepełnosprawnych), jak i do użytku prywatnego (dla rodzin, drużyn sportowych i innych grup).

Taka sama wszechstronność w użytkowaniu gwarantowana jest przez Fiata Freemonta, samochód siedmioosobowy oraz doskonale sprzedającego się Fiata Punto, który w tym roku obchodzi swoje dwudzieste urodziny: od 1993 roku do dnia dzisiejszego został sprzedany w ponad 8,7 milionach egzemplarzy w całej Europie i właśnie w tych dniach jest oferowany w promocyjnej cenie 8.950 euro, najkorzystniejszej ofercie w całej jego historii.

Po objęciu roli gospodarza Mistrzostw Włoch Juniorów w Lekkoatletyce (14-16 czerwca), miasto w regionie Lacjum powraca, jako bohater młodzieżowej lekkoatletyki europejskiej, bogatej i intensywnej czterodniowej imprezy, w której uczestniczy ponad 2 tysiące osób - sportowców, techników, menedżerów i sędziów, pochodzących z 51 krajów europejskich, oraz ponad 400 wolontariuszy zaangażowanych w organizację tych mistrzostw.

Grupa Fiat była zawsze w ścisłym związku ze światem sportu. Przy różnych okazjach, poszczególne brandy łączyły swój wizerunek z różnorodnymi dyscyplinami, uprawianymi na różnych poziomach, takimi jak: piłka nożna, koszykówka, żeglarstwo, wyścigi samochodowe, motocyklowe, rugby, boks, szermierka, lekkoatletyka oraz sporty zimowe.

Wśród wydarzeń sportowych ostatnich lat, których sponsorem był Fiat, wyróżniają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Turynie w 2006 roku, impreza, podczas której Grupa Fiat, jako główny sponsor, zapewnił ponad 3.000 samochodów i 1.200 autokarów.
Aktualnie Fiat działa na wielu frontach: do 2014 roku marka Fiat ma zaszczyt być głównym sponsorem reprezentacji Włoch w piłce nożnej i będzie towarzyszyła piłkarzom „Azzurri" w następnych Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Brazylii.
Poza tym, po Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku i niedawnych Igrzyskach Śródziemnomorskich w Mersinie w 2013, Fiat znów będzie wspierał włoski zespół podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w rosyjskiej Soczi w 2014 roku.