Fiat 500L „bohaterem” w Galerii Sztuki Nowoczesnej w Turynie.

24 października 2013

  • Do 23 lutego 2014: „Renoir. Z kolekcji Muzeum d'Orsay i Muzeum Oranżerii".
  • Przy wejściu do Galerii wystawiony czerwony egzemplarz 500L.
  • Bogactwo kolorów oraz gra świateł jako elementy łączące malarstwo francuskiego mistrza i Fiata „ City Lounge"

Od 23 października 2013 do 23 lutego 2014 Galeria Sztuki Nowoczesnej w Turynie będzie gościć wystawę zatytułowaną „Renoir. Z kolekcji Muzeum d'Orsay i Muzeum Oranżerii" pod kierownictwem Sylvie Patry i Riccardo Passoniego. Ponad sześćdziesiąt wystawionych dzieł pozwoli poznać niepohamowaną wenę twórczą Pierre-Auguste'a Renoira (1841-1919), jednego z założycieli i najwybitniejszych przedstawicieli impresjonizmu.

W tym prestiżowym wydarzeniu w roli sponsora wystąpi marka Fiat, umieszczając przy wejściu Galerii Fiata 500L „City Lounge", który łączy legendarny styl modelu 500 z funkcjonalnością designu „Made in Fiat". Z tego niezwykłego połączenia powstała nowa koncepcja samochodu, która przeobraża kategorię samochodów kompaktowych dla nowoczesnej rodziny poprzez nadanie modernistycznych form cechom charakterytyczym klasycznej 500-ki.

Marka Fiat obecna w 2012 roku na „Artissima 19"- Międzynarodowej Wystawie Sztuki Współczesnej w Turynie, dzięki tej nowej formie lokowania produktu (Fiat 500L), potwierdza swoje zainteresowanie światem sztuki, „obszarem" komunikacji, w którym z pewnością czuje się swobodnie. Wystawiony egzemplarz pojawił się w czerwonej odsłonie uwydatniającej jedną z cech modelu, która najbardziej zbliża go do dzieł francuskiego Mistrza - szerokiej gamy kolorów.

Tak, jak zaskakująca gra światłem i barw jest jednym z kluczowych elementów malarskiej filozofii Renoira, tak model Fiata zaskakuje swoją paletą barw: 333 możliwe zestawienia kolorystyczne, które powstają z połączenia 11 kolorów nadwozia z 3 odcieniami dachu (czarnym, białym i w kolorze nadwozia) oraz 3 kolorami felg (białym, czarnym i aluminiowym). Całość nabiera jeszcze większej atrakcyjności w zestawieniu z różnymi tapicerkami: począwszy od czarnej tkaniny „Star" z szarymi lub czerwonymi wstawkami, poprzez tkaninę „Tecnosilk"- proponowaną w trzech odcieniach - beżowym, czerwonym i szarym, aż po zachwycającą tapicerkę „Castiglio", oferowaną w dwóch wariantach: szarym lub kremowym.

Również światło odgrywa kluczową rolę wewnątrz 500L, co potwierdzone jest najlepszym wskaźnikiem widoczności w tym segmencie - dzięki przeszkleniu „360 stopni"- wnętrze samochodu jest doskonale doświetlone, w czym swój udział ma również największy w tej kategorii aut przeszklony dach: 1,5 metra kwadratowego. Dostępny zarówno w wersji stałej, jak i otwieranej elektrycznie, panoramiczny dach Fiata 500L to prawdziwe „okno na świat", które stanowi oprawę dla gry kolorów i światła, malujących otaczającą rzeczywistość, tak, jak w dziełach Renoir'a „ en plein air" (w plenerze).

Powiązane informacje