Fiat Chrysler Automobiles na targach „Motor Show Poznań”

18 marca 2015

  • Grupa Fiat Chrysler Automobiles zaprasza na Targi „Motor Show Poznań" w dniach 9-12 kwietnia 2015.
  • Na ekspozycji zlokalizowanej w hali nr 5 będzie można podziwiać najnowsze samochody marek Fiat, Alfa Romeo, Jeep, Lancia oraz Abarth.
  • Polska premiera stylowego Fiata 500 VINTAGE '57 oraz nowego wszechstronnego Fiata Doblò.
  • Na stoisku dwie nowości Grupy FCA debiutujące w segmentach crossover i SUV - świetnie przyjęte w Europie Fiat 500X w wersjach Off-Road Look i City Look oraz Jeep Renegade.
  • Ofertę Fiat Chrysler Automobiles na wspólnym stoisku zaprezentuje trzech wielkopolskich dealerów - firmy POL-CAR, AUTO-CENTRUM oraz VOYAGER CLUB.

Dużymi krokami zbliża się największa w Polsce wystawa motoryzacyjna „Motor Show Poznań". W dniach od 9 do 12 kwietnia 2015 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich ofertę Fiat Chrysler Automobiles na wspólnym stoisku zaprezentuje trzech wielkopolskich dealerów - firmy POL-CAR, AUTO-CENTRUM oraz VOYAGER CLUB. Na ekspozycji Grupy FCA, zlokalizowanej w hali nr 5, będzie można obejrzeć najnowsze samochody marek Fiat, Alfa Romeo, Jeep, Lancia oraz Abarth. Z pewnością dużą atrakcją ekspozycji będzie premiera produkowanego w Polsce Fiata 500 w wersji VINTAGE'57 oraz dwa najnowsze modele Grupy debiutujące w segmentach SUV i crossover - Fiat 500X oraz Jeep Renegade. Swoją targową premierę na „Motor Show Poznań" będzie miał również inny model Grupy - nowy Fiat Doblò.

„Motor Show Poznań" to najważniejsza w kraju impreza targowa branży motoryzacyjnej, nad którą Honorowy Patronat objął Prezydent Miasta Poznań, pan Jacek Jaśkowiak. Wystawa, przyciągająca w ostatnich latach blisko 100 tys. osób, stanowi ważne źródło informacji o kondycji i kierunkach rozwoju rynku motoryzacyjnego w Polsce, a dla zwiedzających jest pierwszą w roku okazją do poznania premier samochodowych, nowości akcesoryjnych i dedykowanych usług, a także zaspokojenia wrażeń podczas licznie organizowanych pokazów w halach i na świeżym powietrzu. W tym roku w ramach trzech salonów: samochodowego, motocyklowego i caravaningowego swoje oferty zaprezentuje przeszło 200 wystawców z kraju i zagranicy. Do największych wystawców należy Grupa Fiat Chrysler Automobiles, która z myślą o zwiedzających szykuje niezwykle atrakcyjną ekspozycję. Na 700-metrowym stoisku zlokalizowanym w hali nr 5 Grupa FCA, reprezentowana przez trzech wielkopolskich dealerów - firmy POL-CAR, AUTO-CENTRUM oraz VOYAGER CLUB, pokaże najnowsze samochody marek Fiat, Alfa Romeo, Jeep, Lancia oraz Abarth. Wśród nich nie zabraknie dwóch najważniejszych nowości Grupy debiutujących w segmentach crossover i SUV - świetnie przyjętych w Europie Fiata 500X w wersjach Off-Road Look i City Look oraz Jeepa Renegade.

Fiat 500X to pierwszy model z rodziny „500" dostępny z napędem na cztery koła, dziewięciostopniową, automatyczną skrzynią biegów i selektorem trybu jazdy „drive mood selector". Jego cena zaczyna się już od 59 900 zł, a polscy dealerzy właśnie rozpoczęli przyjmowanie zamówień na 500X. Z kolei Jeep Renegade, który również jest już dostępny w salonach na terenie całego kraju, w cenie zaczynającej się od 69 900 zł, to najmniejszy model legendarnej amerykańskiej marki, z innowacyjnymi systemami napędu Jeep Active Drive lub Active Drive Low, uzupełnionymi kontrolą trakcji Selec-Traction i tą samą dziewięciobiegową przekładnią automatyczną co w 500X.

Oprócz 500X i Renegade'a zwiedzający stoisko Grupy FCA będą mogli poznać nowego Fiata Doblò - czwartą generację modelu dostępną w wersjach: „Active Family Space" (aktywna przestrzeń dla rodziny) oraz Cargo o zwiększonej funkcjonalności, lepszych osiągach i niższym TCO - całkowitym koszcie zakupu i użytkowania. (Na wystawie zaprezentowana będzie wersja osobowa)

Na poznańskim „wybiegu" będzie można podziwiać polską premierę Fiata 500 VINTAGE '57 oddającego hołd dla ikony Made in Italy z 1957 roku poprzez nowoczesny sposób odtworzenia cech wyróżniających, które uczyniły ten samochód tak słynnym w latach 60. i 70. ubiegłego wieku. Począwszy od niebieskiego pastelowego nadwozia doskonale łączącego się z białym kolorem dachu, spojlera, anteny, obudowy lusterek, po 16", białe chromowane felgi, które nawiązują w sposób jednoznaczny do felg montowanych w historycznej 500. Podobnie jak nadwozie, również wnętrze Fiata 500 VINTAGE '57 jest owocem zreinterpretowania według nowoczesnego klucza niektórych charakterystycznych cech historycznej 500. Styl "vintage" jest podkreślony również przez zabytkowe logo Fiat umieszczone zarówno na nadwoziu, jak i na kierownicy.

Dodatkowo, na stoisku Grupy FCA eksponowane będą również pozostałe modele z gamy Fiata 500, czyli 500 i 500L, 7-sosobowy SUV Fiat Freemont, Qubo i miejska Panda. Z myślą o codziennej komunikacji w wyszukanym stylu dealerzy zaprezentują Lancię Ypsilon oraz piękną kompaktową Alfy Romeo Giulietta. A dla fanów Jeepa zostaną przygotowane modele Grand Cherokee, Cherokee i dzielny Wrangler. Nie zabraknie też ekscytującej Alfy Romeo 4C oraz sportowego Abartha 500 w towarzystwie sportowego motocykla Yamaha YZF-R1M. Marka Abarth jest bowiem w obecnym sezonie partnerem zespołu Yamaha Factory Racing, który bierze udział w Motocyklowych Mistrzostwach Świata MotoGP.

Fiat Chrysler Automobiles wraz z Dealerami zapraszają do wizyty na „Motor Show Poznań".

„Motor Show Poznań"
Miejsce:
Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14, Poznań
Termin: 9 kwietnia - Dni Prasowe; 10-12 kwietnia - Wstęp dla publiczności
Godziny otwarcia: 10.00-18.00
Szczegóły dostępne na stronie: http://www.motorshow.pl/

***

Fiat 500X prezentuje nowy wymiar niepowtarzalnej „500", w którym kultowy styl spotyka się z nowoczesną koncepcją crossovera i właściwościami off-roadowymi. To auto o kompaktowych wymiarach (długość 425 cm x szerokość 180 cm x wysokość 160-162 cm) i przestronnej kabinie pasażerskiej, uzupełnionej wyszukaną technologią i bagażnikiem o pojemności aż 350 litrów, zapewniające bezpieczeństwo, komfort i dobre samopoczucie pasażerów. 500X występuje w 12 kolorach nadwozia, które wydobywają zmysłowe kształty auta, dodatkowo podkreślone 8 różnymi wzorami aluminiowych felg 16-, 17- i 18-calowych.

Nowy Fiat 500X jest dostępny zarówno w konfiguracji z napędem na dwa, jak i na cztery koła. Cechą szczególną napędu 4x4 nowego crossovera Fiata jest zastosowanie systemu odłączania osi tylnej, który umożliwia zredukowanie strat energii, kiedy nie jest konieczne wykorzystanie trybu 4x4, gwarantując w ten sposób większą oszczędność spalania. Podczas wprowadzania na rynek dostępne są silniki: 1.4 Turbo MultiAir2 o mocy 140 KM (z napędem na przód i manualną sześciostopniową skrzynią biegów), 1.6 MultiJet II o mocy 120 KM (z napędem na przód i z manualną, sześciostopniową skrzynią biegów) oraz 2.0 MultiJet II o mocy 140 KM współpracujący z nową, dziewięciostopniową, automatyczną skrzynią biegów i z napędem 4x4. W późniejszym czasie gama zostanie uzupełniona o kolejne trzy jednostki benzynowe i dwie Diesla. Początkowo polscy klienci mają do wyboru dwie wersje 500X - jedną bardziej miejską, a drugą off-roadową i pięć wersji wyposażenia (Pop, Popstar, Lounge, Cross i Cross Plus). Polscy dealerzy przyjmują już zamówienia na 500X, którego cena zaczyna się od 59 900 zł.

Z kolei Jeep Renegade to pierwszy pojazd Fiat Chrysler Automobiles powstały we współpracy włosko-amerykańskiej, którym marka Jeep wkracza do segmentu małych pojazdów sportowo-użytkowych (SUV). Renegade w niezwykły sposób łączy konstrukcję, funkcjonalność i doświadczenia terenowe właściwe amerykańskiej marce ze stylem i dynamicznymi osiągami charakterystycznymi dla włoskich samochodów. Surowe linie sylwetki Renegade'a podkreślone unikalnymi detalami legendarnej marki Jeep, takimi jak siedmioszczelinowy grill, okrągłe reflektory przednie czy nadkola w kształcie trapezu, uzupełnia starannie dopracowane wnętrze. Polscy klienci mogą wybierać spośród czterech wersji wyposażenia (Sport, Longitude, Limited oraz przeznaczonej dla amatorów jazdy terenowej Trailhawk o wiodącej w segmencie sprawności off-roadowej klasy 4x4 Trail Rated) i aż dziewięciu nowoczesnych silników dostępnych w opcjach napędu zarówno 4x2, jak i 4x4. Ten ostatni tworzą dwa innowacyjne systemy: Jeep Active Drive lub Active Drive Low, uzupełnione o kontrolę trakcji Selec-Traction z czterema trybami pracy. Dodatkowo, topowe jednostki napędowe współpracują z pierwszą w tym segmencie automatyczną przekładnią dziewięciostopniową ze sterowaniem elektronicznym. Jeep Renegade również jest już dostępny w polskich salonach i kosztuje od 69 900 zł z silnikiem 1.6 E-TorQ /110 KM.

Nowy Fiat Doblò stanowi czwartą już generację modelu, który do dziś sprzedał się łącznie w liczbie przeszło 1 milion 400 tys. samochodów. Model na 2015 rok cechuje zaprojektowane na nowo nadwozie i wnętrze oraz wzbogacony zakres wyposażenia technologicznego. Auto występuje w wersji osobowej „Active Family Space" (aktywna przestrzeń dla rodziny), będącej w stanie zaspokoić potrzeby rodzin prowadzących nowoczesny, sportowy i dynamiczny styl życia, oraz dostawczej Cargo z czterema rodzajami nadwozia (Cargo, Kombi, Work Up i podwoziem do zabudowy). Wersja osobowa oferuje ogromną modularność wewnętrznej przestrzeni, z możliwością aranżacji wnętrza aż do siedmiu siedzeń, pokaźnym, 790-litrowym przedziałem bagażowym (największym w segmencie), mnóstwem schowków oraz dzieloną tylną kanapą (60/40). Z kolei wersja Cargo łączy zwiększoną funkcjonalność z lepszymi osiągami zapewnionymi przez gamę zmodyfikowanych silników turbodiesla o poprawionej wartości momentu obrotowego i ukierunkowaniem na obniżenie TCO (Total Cost of Ownership) - całkowitego kosztu użytkowania samochodu od momentu jego zakupu aż po dalszą odsprzedaż. Gama Doblò jest dostępna z jedną najszerszych na rynku listą silników w swoich segmentach, a ceny poszczególnych aut zaczynają się od 53 900 zł za wersję osobową Pop z silnikiem Pop 1.4 16V 95KM lub od 62 669 zł za wersję Cargo napędzaną jednostką 1.4 BZ 95KM.

 
cryslermotorshow-img