Skip to content Skip to navigation

Miejski samochód: małe auto miejskie, a wielkie możliwości.

Szukasz samochodu miejskiego do zwinnego poruszania się po ulicach, a przy tym w modnej stylistyce? Wobec tego mały miejski samochód jest dla Ciebie. Jak wskazuje na to jego określenie miejski samochód to pojazd niewielki, idealny do poruszania się po zatłoczonych miejskich ulicach i dający się łatwo zaparkować. Obecnie segment miejskich samochodów stanowi istotną część rynku samochodowego, albowiem producenci zdali sobie sprawę, że kierowcy pragną poruszać się po mieście w możliwie jak najbardziej komfortowych warunkach. Jeśli zastanawiasz się nad zmianą auta, zanim zdecydujesz się na wybór auta miejskiego musisz wiedzieć jakie są jego największe zalety. Ujmując je w punktach, można powiedzieć, że samochód miejski jest doskonałym wyborem w przypadku:
Gdy codziennie jeździsz po zatłoczonych ulicach i parkujesz w centrum miasta. Parkując małym autem miejskim zawsze znajdziesz dla siebie miejsce.
Poszukujesz pojazdu taniego w eksploatacji o małym zużyciu paliwa, gdyż samochody miejskie mają wydajniejsze silniki od pozostałych pojazdów.
Pragniesz kupić auto w atrakcyjnej cenie i z dobrym wyposażeniem, ponieważ samochody miejskie są najbardziej przystępnym cenowo segmentem.

Swoboda na czterech kołach.

Marzenie niejednego posiadacza samochodu jest zawsze takie samo: poruszać się wygodnie po mieście, samochód miejski w pełni je spełnia. Jest to bowiem auto o niewielkich wymiarach, stworzone do jazdy w dużym natężeniu ruchu i do łatwego parkowania w centrach miast.
Termin miejski samochód jest to pojęcie stosunkowo młode, które pojawiło się na początku lat 80 odnosząc je do kategorii samochodów, które wyróżniały się cechami szczególnie przydatnymi w miejskim ruchu ulicznym.
W odróżnieniu od innych modeli samochodów, miejskie samochody zostały zaprojektowane do swobodnego podróżowania w warunkach miejskich, do codziennego stawiania czoła "miejskiej dżungli", bez narażania się na brak miejsca do parkowania i przepłacania przy zakupie samochodu.
Wśród najbardziej znanych samochodów miejskich marki Fiat bez wątpienia należy wymienić nowego Fiata 500. Jest to miejski samochód o wyjątkowym i wyszukanym wzornictwie, który ponadto umożliwia użytkownikowi dopasowanie pojazdu do własnego stylu, dzięki szerokiej gamie kolorów i wnętrz.
Oszczędny i niezawodny miejski samochód jest i pozostanie jednym z najlepszych aut, stworzonych do poruszania się wygodnie i ze stylem po aglomeracjach.

Mały, wielki wybór.

Zaletami miejskiego samochodu są praktyczność w ruchu miejskim, małe zużycie paliwa i funkcjonalność. Prowadząc miejski samochód można czerpać przyjemność z jazdy miejskiej bez doświadczania związanych z nią niedogodności.
Miejski samochód jest idealny dla osób, które często w ciągu dnia muszą znaleźć miejsce do parkowania w centrum miasta. Małe auto zwinnie przemieszcza się z jednego krańca aglomeracji na drugi, z łatwością manewrując pomiędzy większymi i cięższymi samochodami. Kolejną zaletą przemawiającą na korzyść miejskiego samochodu jest niske zużycie paliwa. Im mniejszy samochód, tym mniejszy silnik potrzebny do jego napędu.
Małe auto tego typu może okazać się świetnym rozwiązaniem dla młodych kierowców, którzy chcą łatwo i tanio się przemieszczać. Wybór miejskiego samochodu doceni ten, kto przy rozsądnej cenie zakupu chce się cieszyć dodatkowym wyposażeniem i możliwością personalizacji pojazdu, a przy tym z łatwością radzić sobie w natężonym ruchu miejskim.

Miejski samochód kontra miejski samochód

Jeśli poszukujesz najlepszego dostępnego miejskiego samochodu, porównaj kilka modeli i wybierz ten najlepiej odpowiadający Twoim oczekiwaniom. Nowy Fiat 500 jest bez wątpienia najbardziej znanym i kultowym miejskim samochodem. Jego mocną stroną jest ponadczasowy styl, którą podkreśla elegancja chromowanych elementów wersji 500 Star i sportowy charakter detali w wersji 500 Rockstar. Dzięki rozbudowanej palecie 13 kolorów nadwozia, Fiat 500 potrafi świetnie dopasować się do Twojego stylu i dodatkowo podkreślić Twoją osobowość w mieście.
Panda jest natomiast samochodem oryginalnym, niestereotypowym i przyjemnym, który potrafi mile zadziwić swoją stylem i klasyczną bryłą na kołach 14 lub 15''. Posiada również aż 14 schowków zaprojektowanych tak, by we wnętrzu samochodu na wszystko znalazło się miejsce.
W nowym Fiacie 500 i w Pandzie będziesz mógł swobodnie poruszać się po mieście, bez problemów z parkowaniem, ciesząc się tym co ma Ci do zaoferowanie miejskie życie.

Jaki rodzaj silnika sprawdzi się najlepiej?

Jeśli podjąłeś już decyzję o zakupie miejskiego samochodu to teraz musisz zadecydować jaki rodzaj silnika najbardziej Ci odpowiada. Wolisz jednostkę zasilaną benzyną czy hybrydową? Wybór należy do Ciebie.
Jeśli jeździsz niewiele, to silnik benzynowy okaże się najlepszym wyborem. Jego wysoka wydajność energetyczna świetnie się sprawdza podczas ekspolatacji na krótkich trasach.
Pojazd o napędzie hybrydowym wyposażony jest w silnik spalinowy i dodatkowo w silnik elektryczny. Obecnie dużo mówi się o samochodach hybrydowych, upatrując w nich typu pojazdu przyszłości, ich ceny są jednak nadal wysokie.

500

To kultowy samochód miejski, ikona stylu miejskich samochodów. Elegancki i stylowy jak prawdziwa gwiazda, przebojowy i elektryzujący jak gwiazda rocka. Żyj swoim stylem na całego, poddaj się urokowi Fiata 500 Star lub Fiata 500 Rockstar.

500C

Fiat 500 zawsze mierzy wysoko, a teraz pragnie Ci ukazać piękno firmamentu w swojej wersji kabrioletu 500 Star i Rockstar. Oto dwie gwiazdy o niespotykanym pięknie i niepowtarzalnym kolorom.

Panda

Oryginalna, niestereotypowa i zadziwijąca. Panda jest samochodem, który wie jak ewoluować nie zatracając swojego charakteru. Odkryj jej przyjemny i przyciągający styl, bogatej gamie nowoczesnych i żywych kolorów, zderzakom w kolorze nadwozia i obręczom ze stopów metali lekkich o średnicy 15''.