06.10.2017

FIAT TIPO NUMEREM 1 WŚRÓD KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH W POLSCE

Tipo najpierw na dobre rozgościł się w polskich flotach, a teraz podbija rynek klientów indywidualnych! Jak ogłosił Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, ten bestsellerowy model Fiata znów zajął pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych samochodów nabywanych w naszym kraju przez osoby prywatne.

 

Bazując na danych pochodzących z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców CEPiK, Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR co miesiąc publikuje listę Top 50 nowych samochodów osobowych, które najczęściej rejestrują w kraju Klienci indywidualni. Według najnowszego rankingu, we wrześniu 2017 r., Polacy zarejestrowali łącznie aż 501 egzemplarzy Fiata Tipo, co dało modelowi zaszczytne pierwsze miejsce na podium.  

 

To kolejny sukces w ciągu niespełna dwuletniej obecności modelu na polskim rynku. Potwierdza to słuszność strategii marki, skoncentrowanej na oferowaniu Klientom samochodu o optymalnej relacji ceny do wyposażenia, odzwierciedlonej w motto „Tak niewiele trzeba, by mieć tak wiele”.  

 

Tipo to nowoczesny i niezwykle funkcjonalny kompakt w gamie Fiata, który oferuje największą przestrzeń bagażową i najwięcej miejsca dla pasażerów w swojej klasie. Model ten już w 2016 r. zdążył zdobyć tytuł „Autobest” w kategorii „Best Buy Car 2016”, co oznacza, że większość europejskich Klientów uznała jego ofertę za najbardziej atrakcyjną.  

 

Bestsellerowy model Fiata występuje w trzech wariantach nadwozia – Tipo sedan, hatchback i Station Wagon. Są one dostępne w trzech wygodnych wersjach wyposażenia „Pop”, „Easy” i „Lounge”, z długą listą funkcji w standardzie, pięcioma jednostkami napędowymi do wyboru, a także z trzema różnymi typami zasilania i trzema rodzajami przekładni.  

 

Rodzina Tipo niedawno powiększyła się o nowe, sportowe wersje S-Design stworzone z myślą o aktywnych kierowcach, poszukujących stylu i wyjątkowego charakteru auta. Od września 2017 r. wszystkie wersje Tipo są także już dostępne z fabryczną instalacją LPG.