02.11.2017

POZNAJ NOWEGO FIATA 500X MY 2018

Marka Fiat nie próżnuje i wraz z nowym rokiem wprowadza na rynek odświeżoną wersję Fiata 500X! Gama 2018 tego modelu zaskakuje wieloma przydatnymi funkcjami zwiększającymi bezpieczeństwo, komfort i styl. Uzupełniają ją także zupełnie nowe kolory nadwozia: ekskluzywny brąz Donatello Bronze i przyciągająca wzrok zieleń Alpi Matte Green.

Odsłona MY 2018 Fiata 500X to przede wszystkim odświeżona estetyka i technologia. Towarzyszy im nowa strategia handlowa, dzięki której Fiat 500X nadal będzie jednym z pięciu najlepiej sprzedawanych aut w Europie w swoim segmencie. Warianty modelu zyskały nowe nazwy, podkreślające ich charakter oraz przeznaczenie. Miejskie wcielenie „Urban Look” jest dostępne w wersji wyposażenia Pop, Pop Star i Lounge, a oblicze crossover, określane jako „Cross Look” z wyposażeniem City Cross i Cross. Zmiany te odpowiadają filozofii rodziny modelu 500 rozpoczętej wraz z nowym Fiatem 500L.

Nowy Fiat 500X to także ogromny skok technologiczny w porównaniu do poprzednich wersji modelu. Wśród licznych innowacji na szczególną uwagę zasługuje zaawansowany system Uconnect™ HD LIVE z 7-calowym ekranem dotykowym wysokiej rozdzielczości, który będzie dostępny w całej gamie począwszy od wersji wyposażenia Pop Star. System ten oferuje Apple CarPlay, jeszcze inteligentniejszy i bezpieczniejszy sposób korzystania ze smartfona iPhone w samochodzie. Uconnect™ 7'' HD LIVE jest również kompatybilny z Android Auto™. Dzięki temu ta funkcja będzie dostępna w całej rodzinie 500.

System Uconnect™ 7" HD LIVE nowej generacji dostępny w modelu Fiat 500X Model Roku 2018 to więcej łączności niż kiedykolwiek. Stały kontakt ze światem zapewnia przede wszystkim ekran dotykowy wysokiej rozdzielczości. System Uconnect™ współpracuje z Apple CarPlay i zapewnia inteligentniejsze oraz bezpieczniejsze korzystanie z iPhone'a w samochodzie. System doskonale integruje iPhone'a z wyświetlaczem i własnymi elementami obsługi samochodu, co pozwala wykonywać połączenia, odtwarzać ulubioną muzykę, wysyłać i odbierać wiadomości, otrzymywać wskazówki nawigacji, a przede wszystkim: skupiać się na prowadzeniu samochodu.

Z kolei Android Auto™ przekazuje kierowcy użyteczne informacje komunikowane w formie prostych ekranów, wyświetlanych tylko w razie potrzeby. Funkcja pozwala na dostęp do usługi Google Maps z nawigacją sterowaną głosem, informacjami drogowymi przekazywanymi w czasie rzeczywistym oraz do Google Play Music i innych serwisów muzycznych. Daje to możliwość nawiązywania i odbierania połączeń oraz wysyłania wiadomości i bez zdejmowania rąk z kierownicy i odrywania wzroku od jezdni.

System Uconnect™ jest również wyposażony w interfejs systemu głośnomówiącego Bluetooth, funkcję strumieniowej transmisji audio, czytnik tekstu i system rozpoznawania mowy, porty AUX i USB z integracją z odtwarzaczem iPod, przyciski sterowania na kierownicy oraz na zamówienie – kamerę cofania i nowy, wbudowany system nawigacji TomTom 3D.

Dostępna na smartfony aplikacja Uconnect™ LIVE oferuje strumieniową transmisję dźwięku w serwisach Deezer i TuneIn, wiadomości z serwisu Reuters oraz połączenie z nawigacją TomTom LIVE. Do tego możliwość pozostania w kontakcie ze znajomymi poprzez Facebook Check-in i Twitter. A aplikacje eco:Drive i my:Car umożliwiają korzystanie z funkcji oszczędności, ekologiczności i monitorowania.

Fiat 500X MY18 to także zwiększone możliwości indywidualizacji samochodu za sprawą nowych, specjalnych pakietów oferowanych na zamówienie. Pakiety te obejmują akcesoria odpowiadające różnym potrzebom Klientów, podkreślają styl, łączność, komfort i bezpieczeństwo, a przy tym gwarantują znaczne oszczędności w porównaniu do zakupu gadżetów osobno.

Pojawieniu się nowej odsłony Fiata 500X towarzyszy również poszerzenie dostępnej kolorystyki całej rodziny spod znaku 500! Wraz z debiutem tego modelu, ekskluzywny brązowy kolor nadwozia Donatello Bronze i przyciągająca wzrok zieleń Alpi Matte Green – dotychczas oferowane jedynie w serii specjalnej S-Design – na stałe zagoszczą w całej gamie.