Skip to content Skip to navigation
27/10/2020

Fiat wprowadza na rynek nowego Tipo Cross

Rodzina Tipo się POWIĘKSZYŁA!

Rodzina Tipo powiększyła się o nową wersję nadwozia. Fiat wprowadza na rynek nowego Tipo Cross. Rodziny, wieloletni odbiorcy Fiata Tipo, zmieniają swoje preferencje, porzucając konwencjonalne 5-drzwiowe samochody i kombi, by zbliżyć się do świata crossoverów, nie rezygnując przy tym z przestrzeni i komfortu. Użytkownicy Tipo są teraz gotowi przesiąść się do wzbudzającego większe emocje, bardziej wyrazistego, dynamicznego i młodzieżowego samochodu, dostępnego jednocześnie w przystępnej cenie. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest Tipo Cross.

Dlaczego crossover?

Nadwozie crossover pojawiło się po raz pierwszy w modelu Fiat Panda Cross. Była to wersja, która przybliżyła Pandę młodszym Klientom, poszukującym samochodu w przystępnej cenie, funkcjonalnego, idealnego do jazdy po mieście, ale również o nowoczesnym designie. Wraz z poszerzeniem rodziny, ta sama strategia została przyjęta w przypadku nowego Fiata Tipo. Zgodnie z wytycznymi, projektanci i inżynierowie Fiata opracowali nowego crossovera Tipo, skierowanego do nowej grupy docelowej.

Nowy design Tipo Cross

Nowy design Tipo został odświeżony i wygląda teraz bardziej nowocześnie, dynamicznie i elegancko. Przód samochodu ma zmieniony grill, którego centralnym punktem jest nowe logo „Fiat”. Przednie reflektory zostały całkowicie przeprojektowane, od teraz w technologii LED, nie tylko podkreślają linię samochodu, ale także ją unowocześniają i zwiększają bezpieczeństwo aktywne i pasywne. Dzięki lepszej widoczności i dążeniu do zrównoważonego rozwoju w każdym najmniejszym detalu, światła te zmniejszają zużycie energii elektrycznej przez samochód, a tym samym emisję CO2.

Zderzak w dolnej części samochodu, całkowicie przeprojektowany poprzez dodanie elementów w szczotkowanym chromowym wykończeniu w kolorze matowym Ice, zestawiony jest z nowymi 17" felgami aluminiowymi z diamentowym szlifem.

Nowa gama Tipo jest dostępna w dwóch niespotykanych dotąd odcieniach: Niebieski Oceano i Pomarańczowy Paprika.

A co w środku nowego Tipo cross?

Wnętrze samochodu jest również całkowicie nowe, począwszy od tkanin siedzeń, a skończywszy na w pełni konfigurowalnym, 7-calowym cyfrowym wyświetlaczu TFT. Jest to zdecydowanie jeden z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie systemów, dzięki któremu można kontrolować stan samochodu, multimedia i telefon.

Samochód może być również wyposażony w całkowicie nowy system multimedialny Uconnect™ 5 z 10,25-calowym ekranem dotykowym, po raz pierwszy dostępny w Grupie FCA w nowym elektrycznym Fiacie 500, a teraz również w nowym Tipo.

Nowy Tipo pojawi się wkrótce, sprawdź czym jeszcze może zaskoczyć Cię obecna wersja modelu