Skip to content Skip to navigation

Nowy Fiat 500 La Prima by Bocelli – udana kontynuacja ulubionej La Prima

Po ogromnym sukcesie nowego Fiata 500 La Prima, który jest najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym koncernu Stellantis – przyszła pora na nową generację tego ukochanego przez klientów modelu.

La Prima by Bocelli debiutuje niczym gwiazda włoskiej opery – elegancka, z czarnymi wykończeniami, o stylowej linii i z unikatową technologią dźwiękową JBL Virtual Venues. System audio o mocy 320 W, powstały we współpracy z Andreą Bocellim, zapewnia niezrównane wrażenia dźwiękowe, które zadowolą najbardziej wymagających melomanów. Niezwykle cichy elektryczny silnik Fiata sprzyja cieszeniu się muzyką, np. singlem Matteo Bocellego, który uświetnia kampanię nowego modelu. Cisza na pokładzie oraz nowy system audio klasy premium sprawiają, że słuchając muzyki w nowej La Primie by Bocelii można poczuć się ja na „złotym fotelu” w operze.

„Poszukiwanie piękna zawsze było moją główną inspiracją. Dzięki Fiatowi 500, światowej ikonie stylu, połączyliśmy siły, oferując nowe doświadczenie piękna i wielozmysłowej harmonii, a dzięki opracowaniu innowacyjnej technologii, każdej podróży będzie towarzyszył pożądany stan emocjonalny, a nasz wewnętrzny głos (bo przecież wszyscy śpiewamy w sercu) doświadczy bycia w teatrze, na scenie pod gołym niebem, w studiu nagraniowym... Jestem zaszczycony, że ten ekskluzywny model FIATA, 500, został nazwany moim imieniem, ale myślę, że równie dobrze mógłby nosić imię tych, którzy decydują się dążyć do piękna i urzeczywistniać je, siedząc za jego kierownicą” – skomentował współpracę z Fiatem Andrea Bocelli.

Cały świat maestro Bocellego udało się zamknąć w systemie audio dzięki technologii Virtual Venues, która odtwarza warunki, w jakich cieszy się muzyką słynny włoski tenor:

  • „My Music Room” zmienia samochód w małą, komfortową przestrzeń z różnobarwnym i ciepłym dźwiękiem. To ulubiona domowa przestrzeń muzyczna Bocellego; strefa relaksu, w której można cieszyć się doskonałym dźwiękiem.
  • „My Recording Studio” odtwarza akustykę studia nagraniowego: intymnej przestrzeni zaprojektowanej dla artystów.
  • „G. Verdi Opera House” przenosi słuchaczy do pierwszego rzędu prestiżowej sali koncertowej, jaką jest teatr operowy im. Giuseppe Verdiego w Pizie. Właśnie tutaj miał miejsce sceniczny debiut tenora.
  • „My Open-air Arena” odtwarza wrażenia i atmosferę typowe dla plenerowych występów na żywo. Inspiracją do stworzenia tej akustyki było „Teatro del Silenzio” – to arena na toskańskim wzgórzu, gdzie spokój natury pozwala w pełni cieszyć się energią występujących muzyków.

Oprócz tego system JBL Premium Audio Mastered by Bocelli pozwala na inteligentną regulację głośności. Zaawansowany algorytm tej funkcji utrzymuje dany poziom odtwarzania muzyki i niskich częstotliwości przy każdej prędkości auta. Dostępne są też zmienne korektory dźwięku, gwarantujące doskonałe wrażenia bez względu na to, co dzieje się na zewnątrz pojazdu i zapewnia wysoką jakość dźwięku w każdej pozycji regulacji dachu.

To nie jedyne wyjątkowe udogodnienia Nowego Fiata 500. Wnętrze zostało wyposażone w schowek z funkcją sterylizacji lampą UV-C, niezwykle przydany w czasach pandemii. Zwiększono również zasięg akumulatora do 320 km w cyklu WLTP oraz zastosowano system jazdy wspomaganej na poziomie 2.

Nowy Fiat 500 La Prima by Bocelli występuje w 3 wersjach nadwozia: cabrio, hatchback i 3+1, oraz w 6 kolorach.

Dowiedz się więcej o nowym Fiacie La Prima by Boccelli oraz o jego systemie nagłośnienia. Możesz również skonfigurować swój samochód.