03/10/2018

SUV Fiat 500X oficjalnym samochodem 40. PZU Maratonu Warszawskiego

Marka Fiat już drugi rok z rzędu była partnerem samochodowym PZU Maratonu Warszawskiego. Jubileuszowy 40. PZU Maraton Warszawski, który odbył się w stolicy w niedzielę 30 września 2018 r. zgromadził ponad 8 tys. uczestników i okazał się drugim najliczniejszym biegiem w całej swojej historii.

Fiat był również sponsorem nagrody głównej - o modnego SUV-a Fiata 500X Mirror walczyli najszybszy maratończyk i najszybsza maratonka. Po porównaniu czasów zwycięzców klasyfikacji kobiet i mężczyzn z zastosowaniem 20-minutowego handicapu, dla wyrównania szans, samochód trafił do Kenijczyka, Davida Metto, który dystans 42 km 195 m pokonał w czasie 2:12:44. Najszybszą kobietą okazała się Beatrice Cherop, również z Kenii, która na metę dotarła ponad 22 minuty później, osiągając czas 2:35:22.

Nowego Fiata 500X mógł lepiej poznać jednak nie tylko zwycięzca maratonu, ale także pozostali biegacze, gdyż będąc oficjalnym samochodem 40. PZU Maratonu Warszawskiego, towarzyszył on uczestnikom na trasie oraz witał ich, gdy szczęśliwi przekraczali linię mety.

Warto przypomnieć, że historia Maratonu Warszawskiego i firmy Fiat ma długie korzenie i sięga jeszcze lat 80. XX w. Wtedy, podczas jubileuszowej, 10. edycji Międzynarodowego Maratonu Pokoju nagrodą dla najszybszego biegacza był Fiat 126p, czyli popularny „maluch". W kolejnych latach zwycięzcy również odjeżdżali do domu nowym samochodem włoskiego koncernu.

Sentyment do marki dał o sobie znać, gdy niezwykle ciepło przyjęto nostalgiczny przejazd właśnie czterech historycznych Fiatów 126p przez fragment trasy biegu. Wiele osób przyciągnęła też ekspozycja nowych modeli z gamy włoskiej marki zaprezentowanych na mecie w Miasteczku Fiata.

Włoski SUV, nowy Fiat 500X, będący oficjalnym samochodem 40. PZU Maratonu Warszawskiego, zwraca uwagę całkowicie odnowionym wyglądem, technologią i silnikami. Nadwozie, reflektory FULL LED i nowe wnętrze utrzymane są w najlepszym stylu 500. Natomiast silniki nowej generacji FireFly Turbo 1.0 i 1.3 są do 20 proc. bardziej oszczędne pod względem zużycia paliwa niż silniki benzynowe o podobnych parametrach. Samochód wyposażony jest też w rozwiązania wspierające kierowcę na drodze, wzmacniające jego bezpieczeństwo oraz łączność ze światem.