01-10-2019

Fiat partnerem motoryzacyjnym GSK Tychy – mistrza Polski w hokeju na lodzie

Dwie silne tyskie marki łączą siły, by zapewnić hokeistom jeszcze lepsze warunki do odnoszenia kolejnych zwycięstw.

Marka Fiat od lat konsekwentnie angażuje się w propagowanie aktywnego stylu życia wśród Polaków. Daje temu dowód, włączając się w liczne inicjatywy sportowe i zapewniając ich uczestnikom motoryzacyjne wsparcie. Jedną z takich inicjatyw jest partnerstwo motoryzacyjne Grupy FCA, w tym marki Fiat, z aktualnym mistrzem Polski w hokeju na lodzie – drużyną Górniczego Klubu Sportowego Tychy (GSK Tychy) w sezonie 2019/2020. Współpraca mająca podłoże regionalne zyskuje dzięki temu szczególny charakter. I Fiat, i GSK Tychy to dwie bardzo silne marki związane z Tychami. To właśnie tu znajduje się jeden z największych zakładów produkcyjnych FCA na świecie, uhonorowany tytułem Gold Level World Class Manufacturing za najlepsze w skali światowej metody zarządzania produkcją. Z kolei znakomici tyscy hokeiści na długiej liście zwycięstw mają łącznie aż 4 Mistrzostwa Polski, 9 tytułów Wicemistrza, 8 zdobytych Pucharów Polski, Superpuchar Polski oraz trzecie miejsce wywalczone przed trzema laty w Pucharze Kontynentalnym.

W sezonie 2019/2020, rozpoczętym 17 września, drużyna trenera Andrieja Gusau będzie bronić tytułu mistrza kraju, rozgrywając do stycznia aż 40 meczów, z czego 20 przed własną publicznością. Czekają więc nas cztery miesiące emocjonujących zmagań, w których tyskich hokeistów będzie wspierać marka Fiat, a oficjalnym samochodem GKS Tychy pozostanie nowoczesny model Tipo.

Podczas rozgrywek w ramach Polskiej Hokej Ligi Fiata Tipo będzie można zobaczyć na tafli lodowiska, na której będzie się pojawiać w przerwach spotkań. Tipo to innowacyjny samochód, adresowany do aktywnych osób, jakie zasilają szeregi fanów GKS Tychy, który jest najchętniej wybieranym modelem marki na polskim rynku. Ceniony za funkcjonalność, prostotę i styl Tipo już na samym początku produkcji zdobył tytuł „Autobest” w kategorii „Best Buy Car 2016”.

Gama modeli Tipo składa się z 3 wersji nadwozia – sedan, hatchback i Kombi. Każda z nich dostępna jest z różnymi poziomami wyposażenia, idealnie zaspokajając zróżnicowane potrzeby naszych Klientów.