03/07/2020

Nowy Fiat 500 debiutuje w Palazzo del Quirinale i Palazzo Chigi w Rzymie.

W dniu 3 lipca na szczeblu instytucjonalnym Włoch zadebiutował nowy Fiat 500. Najpierw, został zaprezentowany prezydentowi Republiki Włoskiej, Sergio Mattarelliemu w Palazzo del Quirinale w Rzymie, gdzie zjawili się również John Elkann, prezes FCA, Pietro Gorlier, dyrektor operacyjny FCA oraz Olivier François, prezes Fiat Brand Global. Następnie zarząd FCA udał się do Palazzo Chigi, gdzie w pełni elektryczny Fiat 500 został przedstawiony Giuseppe Conte, premierowi Włoch.

Nowy Fiat 500 został zaprojektowany i stworzony w Turynie, jest to prawdziwy produkt „Made in Italy”. To idealne połączenie kreatywności i innowacji, z których, zarówno włoska marka, jak i stolica Piemontu są niezwykle dumne. Ponad 120 lat wspólnej historii, której efektem jest zaprezentowany samochód przyszłości.

Podczas spotkania z Prezydentem oraz Premierem, przedstawiciele FCA potwierdzili również dalsze zaangażowanie firmy we wdrażanie szerokiego planu inwestycyjnego dla Włoch. Przemysł motoryzacyjny ma przejść transformację, zaplanowaną z myślą o przyszłości i samochodach niskoemisyjnych. Główną rolę mają odgrywać samochody z napędem hybrydowym i elektrycznym.

Fiat 500 to nie tylko samochód. To prawdziwe dzieło sztuki, zjawisko społeczne, w którym zakochał się świat. W momencie swojej premiery, 63 lata temu, stał się już prawdziwą ikoną. Wciąż jest przykładem włoskiej mody i stylu, które podbiły świat. Wciąż stanowi inspirację, która może zmienić życie innych ludzi na lepsze.

Nasz świat ewoluuje, a wraz z nim zmienia się Fiat 500. Trzecia generacja 500 oferuje wyjątkowy styl i niepowtarzalną przyjemność z jazdy. 63 lata temu spopularyzował on masową mobilność i włoską kulturę. Teraz przyszedł czas na kolejny krok – wniesienie pozytywnej energii i obwieszczenie światu szans i możliwości związanych z elektromobilnością.