Skip to content Skip to navigation

Wyjątkowy flashmob „Buongiorno, Dolce Vita”

Wyjątkowy flashmob „Buongiorno, Dolce Vita”
Muzycy Orkiestry Roma Sinfonietta zasiedli za kierownicą nowego Fiata 500 w drodze do kultowej Fontanny di Trevi, by stworzyć jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. Ścieżkę dźwiękową stanowiła kultowa piosenka „La Dolce Vita”, którą Fiat odkrył na nowo. Można usłyszeć ją w ostatnim spocie reklamowym nowego Fiata 500 „The Driver”. Muzycy Orkiestry Roma Sinfonietta z udziałem flash moba zatytułowanego „Buongiorno, Dolce Vita" na cześć partytury maestro Nino Roty, dotarli na miejsce za kierownicą elektrycznego Fiata 500. Trzynastu muzyków we frakach pokonało drogę do Fontanny di Trevi, niosąc walizki w różnych kształtach. Po dotarciu do kultowej fontanny przez dziesięć magicznych minut grali melodię „La Dolce Vita" przed oszołomioną publicznością.
Na tym powiązania między Nowym Fiatem 500 a popularną melodią się nie kończą: utwór skomponowano do filmu Federico Felliniego „La Dolce Vita”, został odkryty przez markę FIAT w archiwum CAM Sugar i wykorzystany jako ścieżka dźwiękowa spotu „The Driver” nakręconego z udziałem Leonarda Di Caprio, aktywisty na rzecz ochrony środowiska i laureata Oscara. W tym samym archiwum znajdują się inne arcydzieła historii filmu, w tym muzyka z „Amarcord” autorstwa Nino Roty, wykorzystana jako dźwięk ostrzegający pieszych, tzw. AVAS w nowym Fiacie 500. Wydarzenie było również doskonałą okazją do świętowania arcydzieła Felliniego, bo w ubiegłym roku przypadła 60. rocznica zdobycia przez film Oscara w kategorii za najlepsze kostiumy. Z tej okazji CAM Sugar wydaje zremasterowaną po raz pierwszy na podwójnym winylu i w wersji cyfrowej płytę z udziałem spadkobierców Nino Roty i Federico Felliniego.
Zaskakujący flashmob to kwintesencja włoskiego dolce vita – niezapomniane doświadczenie dostępne dla wszystkich, zupełnie jak Fiat 500.