10.07.2017

„500 Forever Young Tour” w Poznaniu!

Plac Wolności w stolicy Wielkopolski wypełniła muzyka z lat sześćdziesiątych. Pojawiły się roześmiane damy w kolorowych sukienkach i kapeluszach. Był pucybut, kwiaciarz i oczywiście gazeciarz z naręczem czarno-białej prasy. Samochody zaparkowane wokół nich odzwierciedlały ducha epoki. Nic dziwnego, były to kultowe Fiaty 500 z lat 60. XX wieku.

Tak marka Fiat świętowała 60 urodziny modelu „500". Z tej okazji w salonach możemy zobaczyć współczesną wersję eleganckiego klasyka - Fiata 500 Anniversario. Cykl „500 Forever Young Tour" zaskoczył już podobnymi akcjami mieszkańców Włoch, Francji i Niemiec, a teraz dotarł również do Polski.

Fiat 500 Anniversario – hatchback i cabrio

Pierwszy egzemplarz kultowej dziś „pięćsetki” pojawił się w salonach 4 lipca 1957 roku, by całkiem niedługo zyskać status symbolu włoskiego stylu
i elegancji. Auto sprzedało się w imponującej liczbie ponad 6 000 000 egzemplarzy na przeszło stu rynkach. Fiat 500 Anniversario to prawdziwa gratka dla wszystkich fanów tego modelu. Samochód jest dostępny w wersjach hatchback oraz cabrio w wyjątkowo bogato wyposażonej wersji za przystępną cenę.

Każdy detal wnętrza został tak zaprojektowany, by uchwycić beztroski styl
i klimat lat 60. XX wieku, oczywiście w innowacyjnej odsłonie. Stylistyka nadwozia nawiązuje kolorystycznie do ponadczasowych ikon dodając pełne stylu detale z ery „dolce vita”, takie jak chromowane akcenty na pokrywie silnika i obudowach lusterek, legendarne loga Fiata i 16-calowe felgi aluminiowe w stylu vintage. Pod maską kryją się natomiast nowe możliwości, innowacyjne systemy i komfortowe opcje nawigacji i komunikacji ze światem, np. pakietu Uconnect Link Plus.

Ponieważ okazja jest specjalna, klienci mogą liczyć również na specjalne ceny. Fiat 500 Anniversario z silnikiem 1.2 o mocy 69 KM jest dostępny w cenie od 50 900 zł w wersji hatchback i od 59 900 zł w wersji cabrio.