27-10-2015

Fiat TIPO - oficjalna nazwa nowego modelu marki, czyli kompaktowy sedan z projektu Fiat Aegea!

Nawiązując do światowej premiery Projektu Fiat Aegea z maja 2015, już dziś z dumnie możemy ogłośić oficjalną nazwę najnowszego modelu marki – Fiat TIPO, czyli trójbryłowy sedan, pełen stylu, komfortu oraz funkcjonalnych rozwiązań technicznych. Sprzedaż tego modelu rozpocznie się we Włoszech, od grudnia bieżącego roku, a następnie poszerzy się o kolejne kraje obszaru EMEA.

TIPO – czyli oficjalna nazwa najnowszego modelu marki Fiat oraz powrót legendy.

Symbolika TIPO nawiązujące do już lat osiemdziesiątych, kiedy to poraz pierwszy Fiat zaprezentował swój legendarny model o tej samej nazwie, w formie ‘kompaktowy hatchback’, jaka utzryma swoją niezwykła popularność az do 1995 roku. Nowy model pod nazwą TIPO sprzedawany będzie wszystkich rynkach obszaru EMEA, z wyjątkiem Turcji, gdzie początkowa nazwa projektu Ægea odniosła na tyle znaczący sukces, by zdecydować o jej pozostawieniu również dla samego samochodu. Co więcej, nazwa projektu „Aegea", jest pewnego rodzaju wyrazem hołdu dla kraju, który od zawsze odgrywał strategiczną rolę w FCA, o czym świadczy stworzenie parytetowej spółki joint venture zawiązana pomiędzy Grupą Fiat a Koç Holding w 1968 roku.

Fiat TIPO, czyli kompaktowy sedan marki Fiat oraz całkowicie odśweżona oferta legendarnego modelu z lat 80-tych.

Najnowszy model marki Fiat jest ofertą funkcjonalnego auta, który dumnie wciela w życie hasło "Value for Money". Jest zasadniczy element przyjaznej konsumentowi strategii włoskiego producenta, jako znaczącej funkcjonalności familii Fiata - koncentrującej się na realnych potrzebach Klienta, poprzez prostą gamę i przejrzystą ofertę handlową oraz funkcjonalność. W najnowszym modelu TIPO montowane są niezawodne zespoły napędowe, mocne i ekonomiczne silniki, dostępne w werjsi: turbodiesel Multijet II i kolejne dwa silniki benzynowe z mechaniczną lub automatyczną skrzynią biegów mocą od 95 do 120 KM.

Podsumowując, Fiat TIPO to również ‘globalny model dla globalnej marki’:

model zaprojektowany we Włoszech przez Centrum Stylistyczne FCA, - kolejno opracowywany w Turcji wraz z Tofaş R&D i wyprodukowany w zakładzie Tofaş w Bursie (jednym z najlepszych zakładów przemysłu samochodowego na świecie, o czym świadczy przyznanie mu złotego medalu w ramach World Class Manufacturing) - który ostatecznie sprzedawany będzie w ponad 40 krajach obszaru EMEA.

Nowe TIPO to nie tylko kompaktowy sedan, ale zdecydowany krok w przyszłość, wzmacniający bieżącą pozycję marki na rynkach motoryzacyjnych, który atrakcyjną ofertą i godnym uwagi nowym modelem wychodzi naprzeciw potrzebom nowej grupy klientów.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapisz się do Newslettera lub skontaktuj się z najbliższym dealerem Fiat.