Placeholder image

TECHNOLOGIA

Nowy Fiat 500 «la Prima» będzie pierwszym małym samochodem, który wprowadzi autonomiczną jazdę Poziomu 2, co oznacza większe bezpieczeństwo podczas jazdy w mieście. Twój samochód zostanie Twoim zaufanym pilotem - będzie samodzielnie przyspieszał, hamował i utrzymywał pas ruchu.
SYSTEM KONTROLI MARTWEGO POLA
W nowej 500 «la Prima» jadąc z prędkością od 15 km/h do 140 km/h nowy czujnik ultradźwiękowy wykrywający 'martwe pole' zarówno z boku, jak i z tyłu samochodu, ostrzeże Cię za pomocą sygnału akustycznego i światła na lusterku bocznym.
Zdjęcia poglądowe. Sprzedaż pojazdów planowana jest na październik 2020 r.
PILOT FIAT
Fiat 500 «la Prima» sprawi, że codziennie dojazdy do pracy staną się płynne i przyjemne. Po pierwsze, samochód odczyta znaki drogowe i zasugeruje, jaką prędkość należy utrzymać na danej drodze. Następnie, po ustawieniu prędkości i odległości za pomocą przycisków sterowania kierownicy, system autonomicznie utrzyma odległość od poprzedzającego Cię pojazdu (przy prędkości powyżej 30 km/h), utrzyma Cię na środku pasa (przy prędkości powyżej 60 km/h) i zatrzyma się, gdy sytuacja na drodze będzie tego wymagać. Zadba o Twoje bezpieczeństwo niczym Twój prywatny pilot.
BEZPIECZNY NA SWOIM PASIE
Gdy osiągniesz prędkość przekraczającą 60 km/h, nowy Fiat 500 «la Prima» rozpozna pas ruchu i samodzielnie utrzyma na nim samochód. W ten sposób podróż będzie mniej stresująca i bezpieczniejsza.
ŁATWIEJSZE PARKOWANIE
Podczas manewrowania z małą prędkością nie będziesz już narażony na przypadkową kolizję. Poniżej prędkości 13 km/h sensory parkowania 360° z 11 czujnikami umieszczonymi na przedniej, bocznej i tylnej części nadwozia nowej 500 «la Prima» wykryją przeszkodę wokół pojazdu i powiadomią kierowcę o bliskości obiektu.
KAMERA COFANIA
Kamera cofania przesyła obraz o wysokiej rozdzielczości. Wszystko, co znajduje się za samochodem możesz zobaczyć bezpośrednio na wyświetlaczu multimedialnym Fiata 500 «la Prima» w doskonałej ostrości i jakości obrazu. Wyświetlany obraz posiada naniesione linie siatki, które pomogą kierowcy w orientacji przestrzennej podczas kręcenia kierownicą.
HAMOWANIE BEZ WYSIŁKU
Nowy Fiat 500 «la Prima» automatycznie hamuje, starając się uniknąć kolizji z poprzedzającym pojazdem, pieszym lub rowerzystą. Na początku samochód ostrzeże Cię dźwiękowym i wizualnym sygnałem na desce rozdzielczej, a jeśli nie zareagujesz, system automatycznie uruchomi hamulce w celu uniknięcia uderzenia.
NIE ZAŚNIESZ W DRODZE
Nowy Fiat 500 «la Prima» pomoże Ci nie zasnąć za kierownicą. System pomoże wykryć pierwsze oznaki zmęczenia monitorując boczne ruchy pojazdu i doradzając Ci, byś zrobił sobie przerwę. Samochód ostrzeże Cię dźwiękowym i wizualnym sygnałem na desce rozdzielczej.
Z NIM NIE ZBOCZYSZ Z DROGI
Nowy Fiat 500 «la Prima» pomoże Ci uniknąć nieświadomego przekraczania linii pasa ruchu. System wykryje, że pojazd nieumyślnie zjeżdża z pasa, ostrzega kierowcę za pomocą sygnału wizualnego, dźwiękowego i dotykowego w postaci wibracji kierownicy, abyś mógł powrócić bezpieczne na swój tor jazdy.
POŁĄCZENIE ALARMOWE
W przypadku poważnego wypadku powodującego uruchomienie i wybuch poduszek powietrznych, Fiat 500 «la Prima» automatycznie wykona połączenie alarmowe na nr 112 z dedykowanego systemu pokładowego. W tym czasie Twoja pozycja i status pojazdu zostaną natychmiast przekazane odpowiednim służbom. Przed lusterkiem wstecznym we wnętrzu samochodu znajduje się również łatwo dostępny przycisk SOS, dzięki któremu również będzie można wezwać pomoc.

Zdjęcia poglądowe. Sprzedaż pojazdów planowana jest na październik 2020 r.

1 #section-models#

#selectModels#

2 #section-anagraphic#

#AnagraficText#

Required field
Required Field
Required Field
Required field
Required Field
Required Field
Required Field
* Mandatory fields
#informative_1#
#informative_2#
#informative_3# #informative_19#
#informative_8#
#informative_12#
#informative_16#
3 #section-dealer#

#dealer_title#

#dealer_new_cap#
#dealer_update#
#dealer_list#
#dealer_update#

#titolo_box_1# #nome# #cognome# #titolo_box_2#

#titolo_box_3#

#dealername#
#dealeraddress#
#dealercap# #dealerCity#