Nowości Fiat | Salon samochodowy - Paryż 2014

2 października 2014

  • Przedpremierowy, międzynarodowy debiut Fiata 500X, nowego kompaktowego crossovera z rodziny 500 wyznaczającego drogę ewolucji marki.
  • Piękno z charakterem - 500X odkrywa zupełnie nowy wymiar rodziny 500, gdzie dojrzały, elegancki, typowo włoski styl oddaje - jak haute couture - istotę samochodu, który jest wygodny, wszechstronny i zawsze „w kontakcie i zgodzie" ze światem.
  • Samochód dostępny w dwóch wersjach o dwóch różnych przenikających się „duszach" - jednej „miejskiej", drugiej idealnej na wypady w czasie wolnym - wyposażony jest w wydajne silniki Diesla i benzynowe, trzy rodzaje przekładni - ręczną, 6-biegową, dwusprzęgłową, automatyczną lub 9-biegową, automatyczną - w konfiguracjach z napędem na koła przednie, na cztery koła lub na koła przednie z systemem Traction Plus.
  • Nowy Fiat 500X pojawi się w sprzedaży w ponad 100 krajach na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych.
  • W Paryżu debiutuje „500 Couture", kolejny kamień milowy na drodze ekskluzywnej indywidualizacji, który wprowadza nowe auta pokazowe „500 Ron Arad Edition" oraz „500 Comics", „500 Camouflage" oraz „500 Jeans" - absolutnie urzekające przykłady charakteryzujące się włoskim kunsztem, który sprawia, że są tak unikatowe.
  • „500 Ron Arad Edition", stworzony we współpracy ze słynnym projektantem, stanowi hołd złożony legendarnemu Fiatowi 500 z roku 1957, którego nakreślona na karoserii „sylwetka" jeszcze bardziej podkreśla retro „duszę" tego modelu Fiata.
  • Ron Arad sygnuje swym nazwiskiem stoisko w Paryżu i odsłonę poświęconą nowemu Fiatowi 500X. Szczególną cechą charakterystyczną stoiska jest znak „X", w którym łączą się cztery wyróżniające elementy Fiata 500: „Dziedzictwo", hołd dla kultowego charakteru Fiata 500 rocznik 1957; „Pop Art" lat sześćdziesiątych, z kolorami i wzornictwem z tych czasów; „Dolce Vita", typowo włoski styl życia reprezentowany przez Fiata 500; „Moda", podkreślający związek między samochodem, który symbolizuje Fiata i z jedną z dziedzin, w której włoska doskonałość znana jest na całym świecie.
  • Na stoisku wystawowym rozbłysną również inne gwiazdy rodziny Fiata 500 - modele 500L Trekking, 500L Trekking Beats EditionTM oraz 500 MY 2014 Cult - samochody, które są bardzo różne pod względem zastosowania i charakteru, ale które mają wspólne korzenie: kultowego Fiata 500.