Prestiżowy tytuł „AUTO LIDER 2012” dla lidera rynku – Fiata Ducato.

1 marca 2013

Redakcje tygodnika „MOTOR" i magazynu „AUTO MOTO" ogłosiły wyniki plebiscytu „AUTO LIDER 2012". W plebiscycie polscy Czytelnicy oddali swoje głosy na najlepsze modele samochodów, innowacje techniczne oraz projekty marketingowe branży motoryzacyjnej roku 2012.

Wśród zwycięzców plebiscytu największe uznanie Czytelników w/w gazet i Internautów, w kategorii „Auto Dostawcze" zdobył Fiat Ducato, wyprzedzając samochody dostawcze Mercedes Citan i Renault Master.

Najlepiej sprzedający się samochód dostawczy w Polsce nieprzerwanie od 2007 roku, to właśnie Fiat Ducato, a marka Fiat Professional jest liderem na polskim rynku samochodów użytkowych z 24 % udziałem w 2012 roku. O pozycji Fiata Ducato świadczy jego udział w ogólnej sprzedaży samochodów dostawczych w Polsce w zeszłym roku - prawie 13 % (4973 szt. - wzrost o 15,3%).

Fiat Ducato, to wysoka niezawodność, którą od lat model potwierdza plasując się w czołówce raportu niemieckiego instytutu DEKRA.

Gama furgonów Ducato oferuje 8 różnych pojemności przestrzeni ładunkowej, od 8 do 17m3. Biorąc pod uwagę różne kombinacje nadwozia - silnika - rozstawu osi, Klient ma do wyboru około 2000 wersji do transportu towarów, przewozu osób oraz pojazdów do adaptacji i zabudowy.

Podczas Gali Auto Lider 2012 także magazyn „Twój Styl" wyróżnił „Najlepsze Kobiece Samochody Roku 2012" na polskim rynku. Do tego konkursu importerzy zgłosili rekordową liczbę 36 samochodów.

Jury konkursu w składzie: Ilona Łepkowska, Agata Młynarska, Anna Dereszowska, Martyna Wojciechowska i Agnieszka Litorowicz-Siegert - zostało tym razem wzmocnione o Czytelniczki „Twojego Stylu", które osobiście mogły przekonać się o wyjątkowych zaletach Fiata 500L podczas jazd testowych, wyróżniając ten model tytułem „Najlepszy Kobiecy Samochód Miejski 2012".

Fiat 500L łączy kultowy styl modelu 500 z funkcjonalnością wyjątkowego projektu Made in Fiat. Z tego połączenia zrodziło się pojęcie "City Lounge", nowej koncepcji miejskiego samochodu. Model ten często pełni rolę głównego samochodu rodzinnego lub jedynego auta młodych rodzin, ponieważ łączy w jednym cechy pozornie nie do pogodzenia: kompaktowe wymiary zewnętrzne pojazdu, połączone z przestronnością wnętrza i bogatym wyposażeniem typowym dla samochodu z segmentu C. Całość oferowana w przystępnej cenie, posiada unikalną, dodatkową zaletę: wyjątkową osobowość i charakter Fiata 500.

Nie tylko komfortowo, ale i bezpiecznie można podróżować Nowym Fiatem 500L - według rankingu „Best in Class Cars 2012" opublikowanego przez organizację Euro NCAP http://www.euroncap.com/bestinclasscars2012.aspx , Fiat 500L jest najbezpieczniejszym samochodem w swojej klasie.