Piąty rok z rzędu marka Fiat notuje najniższe poziomy emisji CO2 w Europie.

6 marca 2012

Już piąty rok z rzędu marka Fiat pochwalić się może najniższymi poziomami emisji CO2 w pojazdach sprzedawanych w Europie. W 2011 roku samochody Fiata uzyskały średnią wynoszącą 118,2 g/km (o 4,9 g/km mniej niż średnia w roku 2010).
Na pierwszym miejscu pod tym względem Fiat sklasyfikowany został także jako Grupa, uzyskując przeciętny poziom emisji dwutlenku węgla 123,3 g/km, a więc niższy o 2,6 g/km, niż w roku ubiegłym.
Te znakomite wyniki potwierdzone zostały oficjalnie przez JATO Dynamics, czołową firmę badawczo-konsultingową w skali światowej motoryzacji.

 

Jest to ważne osiągnięcie, ilustrujące skalę dokonanego postępu. W ciągu ostatnich 5 lat, Fiat Automobiles obniżył średni poziom emisji CO2 o 14%,  z 137,3 do 118,2 g/km, a więc znacznie poniżej przewidzianego poziomu 130 g/km, przyjętego przez Unię Europejską na rok 2015. 

Uzyskane efekty świadczą o zaangażowaniu Fiata w sferę ochrony środowiska naturalnego poprzez proste, lecz genialne w tej prostocie rozwiązania, m.in. TwinAir, uznany za najbardziej „ekologiczny" turbodoładowany silnik benzynowy świata, zastosowanie paliw alternatywnych, jak metan/LPG, w której to dziedzinie

Fiat jest niekwestionowanym liderem europejskim, czy też nowoczesnych  technologii, jak eco:Drive, programu promującego bardziej odpowiedzialny i eko-oszczędny styl jazdy, który to program umożliwił znacznej liczbie użytkujących go Klientów, zmniejszenie emisji spalin nawet poniżej poziomów określonych w dokumentacji homologacyjnej.

Innowacje eko-technologiczne Fiata zgrupowane są pod marką „Air Technologies", ukierunkowanej na rozwijaniu jednej, lecz szczytnej idei.
Idea ta od 20 już lat przyświeca powstawaniu rewolucyjnych i jednocześnie prostych, przyjaznych środowisku naturalnemu rozwiązań, bez rezygnacji z prawdziwej przyjemności z jazdy, tak charakterystycznej dla włoskich samochodów.  

Powiązane informacje

Dominacja samochodów Grupy FIAT - CHRYSLER w Plebiscycie „BEST CARS 2014” magazynu „Auto Motor i Sport”.

Samochody Grupy FIAT-CHRYSLER zdominowały 20. edycję Plebiscytu „BEST CARS 2014" zorganizowanego przez miesięcznik „Auto Motor i Sport".

2014-02-24

1 000 000 Fiatów 500 wyprodukowanych w Tychach i Toluca.

Z linii produkcyjnej FCA Poland S.A. zjechał milionowy egzemplarz Fiata 500. Ten model-ikona został wprowadzony na rynek w roku 2007 i sprzedawany jest obecnie w ponad 100 krajach całego świata -  począwszy od Włoch, przez Brazylię, Republikę Południowej Afryki i Japonię, aż po Stany Zjednoczone i rynki Bliskiego Wschodu. Od roku 2011 jego produkcja odbywa się także w meksykańskiej fabryce Toluca. 

2012-11-19

Fiat Auto Poland S.A. już 20 lat na gospodarczej mapie Polski.

Z wielu przełomowych dat w ponad 90-letniej historii Fiata w Polsce, bez wahania można wskazać dwie, chyba najważniejsze. Pierwsza to rok 1921, kiedy w Warszawie położono kamień węgielny pod budowę pierwszej poza granicami Włoch fabryki Fiata, jak zapisano w dokumentach „na chwałę i pożytek przemysłu polskiego". Od tego momentu...

2012-05-28