Fiat w gronie najbardziej pożądanych marek świata.

16 lutego 2012

W opiniach Konsumentów marka Fiat odnotowała jeden z największych wzrostów pod względem chęci posiadania. Tak wynika z najnowszego rankingu „Brand Desire 2012" opublikowanego przez należącą do M&C Saatchi firmę konsultingową Clear.

 

Doroczny ranking analityków firmy Clear tym razem został oparty na badaniu, które obejmowało 555 globalnych marek, a udział w nim wzięło ponad 22 tys. Konsumentów z 6 państw na 4 kontynentach. Respondenci usłyszeli m.in. takie pytania jak: "Czy jest to marka, w przypadku której jesteś dumny, że jesteś z nią kojarzony" oraz "Czy jest to marka, której pożądasz?".

Po przeanalizowaniu odpowiedzi poznaliśmy wynik - Fiat znalazł się w pierwszej piątce największych triumfatorów w 2012 roku, zyskując aż 10 proc. w oczach Konsumentów na całym świecie w porównaniu do zestawienia z 2011 roku.

Tak znakomitą poprawę pozycji w światowym rankingu marek koncern Fiat zawdzięcza między innymi odmłodzeniu wizerunku i palety modelowej. Oferujemy Klientom atrakcyjne stylistycznie, ekologiczne, bezpieczne i wypełnione najnowszymi technologiami samochody za rozsądną cenę. Najlepszym tego przykładem jest Nowa Panda, na którą tylko we Włoszech złożono już ponad 14 tys. zamówień, a na polskim rynku samochód pojawi się w najbliższych tygodniach. Liczymy na równie gorące przyjęcie, jak jego poprzednika. Duże nadzieje wiążemy też z nowym modelem, Fiatem 500L, którego zaprezentujemy w marcu na targach w Genewie a w sprzedaży pojawi się w czwartym kwartale b.r. " - powiedział Wojciech Masalski, Dyrektor Handlowy Fiat Auto Poland.

Przypominamy, że trzecia generacji Fiata Pandy "urosła" o kilka centymetrów w porównaniu do poprzednika. Przy długości 365, szerokości 164 i wysokości 154 centymetrów, pięciodrzwiowa Panda może wygodnie pomieścić pięć osób, dysponując ponadto największym w klasie bagażnikiem. Nowa Panda „rusza na podbój serc" kierowców z nowym silnikiem TwinAir Turbo o pojemności 0,9 l i mocy 85 KM (Międzynarodowy Silnik Roku 2011) oraz nowym silnikiem TwinAir wolnossącym o tej samej pojemności, lecz mocy 65 KM (debiut pod maską Pandy). Gamę jednostek napędowych dopełni wypróbowany silnik benzynowy Fire o pojemności 1,2 litra i mocy 69 KM oraz 1,3-litrowy turbodiesel MultiJet II o mocy 75 KM.

Nie bez znaczenia w postrzeganiu Fiata przez Konsumentów na całym świecie jest też jego globalna polityka. Tu idealnym przykładem może być najnowszy Fiat Freemont - pierwszy samochód marki Fiat, produkowany w wyniku partnerstwa z amerykańską Chrysler Group. Obecnie debiutuje na polskim rynku Freemont AWD z napędem 4x4. Klienci otrzymują rodzinny MPV, który dzięki napędowi wszystkich kół zapewni więcej spokoju i przyjemności z jazdy w każdych warunkach. Uzyskanie niedawno pięciu gwiazdek Euro NCAP najlepiej oddaje zaangażowanie Fiata w tworzenie auta plasującego się na szczycie pod względem bezpieczeństwa.

Nowy Fiat Freemont AWD dostępny jest z jednostkami napędowymi 2.0 Multijet II o mocy 170 KM lub benzynowym 3.6 V6 o mocy 280 KM. Obie wersje wyposażono w sześciobiegową, automatyczną skrzynię biegów. Przypominamy, że Freemont może przewozić do 7 osób, ma największy w klasie rozstaw osi (2890 mm), a pojemność jego bagażnika po złożeniu foteli to aż 1461 litrów. Freemont ma na swoim pokładzie 20 różnych schowków, a montowane w tym Fiacie fotele są przystosowane do przewozu dzieci (innowacyjny system childbooster umożliwia bezpieczne podróżowanie dzieciom o masie od 15 do 36 kg bez konieczności montowania dodatkowych fotelików).

W marcu br.,  w czasie Salonu Samochodowego w Genewie zadebiutuje nowy - Fiat 500L. Ten nowy model minivana zostanie wprowadzony na rynek europejski w czwartym kwartale 2012 roku, a oferta silnikowa będzie się na początku składać z dwóch silników benzynowych (TwinAir i 1.4l) i turbodiesla (1.3 MultiJet II), a także z najbardziej zaawansowanej, nowoczesnej technologii opracowanej przez Fiat Group Automobiles.

Poniżej informacje o pozostałych tryumfatorach tegorocznego rankingu „Brand Desire 2012".

W podziale na poszczególne kategorie, najczęściej na najwyższym podium „stawała" marka Apple. Słynna firma z Kalifornii była uznawana przez Respondentów za najbardziej atrakcyjną, najambitniejszą, najwspanialszą, taką o której najwięcej się mówi. Właśnie z produktów Apple'a Konsumenci najbardziej pragną korzystać w przyszłości. Ludzie również chcieliby więcej o niej słyszeć.

Google wyróżniono, jako markę najbardziej liczącą się i najbardziej niezastąpioną. Najzabawniejszą marką uznano YouTube. MTV jest najbardziej skoncentrowana na image'u. Najmądrzejszą marką zdaniem konsumentów jest brytyjski dziennik ekonomiczny Financial Times. Kultowy Harley-Davidson to najbardziej męska marka, zaś najbardziej kobiece produkty noszą logo Tampax. Marką najbardziej konkurencyjną w oczach użytkowników jest Nike.

Więcej informacji:
www.clear-ideas.com/assets/managed/microsites/brand-desire-2012/Brand%20Desire%20Image%201.jpg

Powiązane informacje

Dominacja samochodów Grupy FIAT - CHRYSLER w Plebiscycie „BEST CARS 2014” magazynu „Auto Motor i Sport”.

Samochody Grupy FIAT-CHRYSLER zdominowały 20. edycję Plebiscytu „BEST CARS 2014" zorganizowanego przez miesięcznik „Auto Motor i Sport".

2014-02-24

„Fiat Likes U”: projekt, który popłaca.

W dniu 11 listopada w auli w Lingotto w Turynie, w siedzibie Fiat S.p.A., odbyło się uroczyste wręczenie nagród ośmiu studentom, którzy wygrali stypendia w ramach programu „Fiat Likes U", projektu zainicjowanego w roku 2012, będącego owocem współpracy Fiata i Ministerstwa Edukacji Włoch, pod patronatem Ministerstwa Środowiska.

2013-11-13