Fiat na 82. Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Genewie

5 marca 2012

Na tegorocznym salonie motoryzacyjnym w Genewie Fiat występuje na stoisku o interesującym wyglądzie, które podkreśla niepowtarzalną pozycję tej marki na międzynarodowej arenie motoryzacyjnej. Stoisko w Genewie, na którym dominują jasne kolory i wyraźne kształty oraz przyciągająca uwagę gra technologicznych odwołań, jest idealnym miejscem do podziwiania zarówno głównych krajowych premier, jak i testowanych modeli z szerokiej gamy Fiata, które wkrótce wejdą na rynek. Z całego miejsca emanuje duch „włoskiej technologii i designu", które jedynie  dzięki kreatywności marki Fiat łączą się z radością i oryginalnością.

 

500L: światowa premiera

Nowy Fiat 500L jest niekwestionowaną gwiazdą stoiska, ponieważ właśnie w Szwajcarii ma miejsce jego międzynarodowy debiut. Model 500L - L to skrót od angielskiego „large", czyli „duży" - to nowość w gamie Fiata 500, która, po wersji Abarth i Cabrio, rozwija strategię tej marki, dążącej do wprowadzenia do swojej oferty nowego modelu, który będzie w stanie zadowolić klientów różnego typu. Dzięki „L", Fiat 500 rośnie wraz z potrzebami klientów, jeszcze raz oferując nowe doświadczenia. W Genewie wystawiane są cztery wersje tego nowego samochodu, prezentując publiczności potencjał nowego modelu, który w Europie wejdzie do sprzedaży w ostatnim kwartale 2012 r. Gama jego silników będzie początkowo składać się z dwóch benzynowych jednostek (0,9 TwinAir  oraz  1,4 l) i jednego turbodoładowanego silnika diesla (1,3 MultiJet II), a także najbardziej zaawansowanej i najnowocześniejszej technologii opracowanej przez Fiat Group Automobiles.

500 America i 500 Color Therapy: najnowsze innowacje ikony spod znaku „Made in Italy"

Nie zabrakło również miejsca dla innowacji w gamie Fiata 500. W Genewie swój debiut będzie miała limitowana edycja „500 America", reprezentowana przez wersję Saloon. Limitowana seria 500 numerowanych egzemplarzy w wersji Saloon i 500 numerowanych sztukach wariantu Convertible - Fiat 500 America jest ukłonem w stronę kraju, w którym model ten był sprzedawany w roku 2011 i w którym to kraju rozpoczęła się współpraca z piosenkarką muzyki pop - Jennifer Lopez. Fiat 500 obok Lopez jest gwiazdą jej teledysku do utworu „Papi" z albumu „Love".

Obok specjalnej, limitowanej edycji, podczas genewskiego salonu prezentowany będzie również nowy model „500 Color Therapy": kolejna interpretacja Fiata 500. Ta najnowsza wersja odwołuje się do kolorowego, inspirowanego muzyką pop modelu Fiata 500, o czym świadczy połączenie kilku pastelowych kolorów, które w latach 60-tych i 70-tych ubiegłego stulecia rozsławiły ten model we Włoszech i na świecie.

Fiat 500 America będzie dostępny w sprzedaży od marca, zaś 500 Color Therapy od czerwca.

Goście odwiedzający salon będą mieli również okazję zobaczyć wersję kabrio Fiata 500 by Gucci, zaprojektowaną przez Dyrektora Kreatywnego firmy Gucci, Fridę Giannini we współpracy z Centro Stile Fiat.

Do chwili obecnej na wersję „500 by Gucci", dostępną na rynku od końca czerwca 2011 r., sprzedawaną dziś w ponad 40 krajach (w tym na Bliskim Wschodzie, w Japonii, Singapurze i Hong Kongu), w ciągu nieco ponad sześciu miesięcy złożono w sumie 2600 zamówień.

Punto 2012: nowa wersja najlepiej sprzedającego się modelu

Genewski salon motoryzacyjny jest również okazją, aby zobaczyć nowe Punto 2012. Jest to ważna innowacja produktowa tego najlepiej sprzedającego się modelu Fiata, przy liczbie sprzedanych w Europie egzemplarzy wynoszącej 8,5 miliona. Oprócz nowego wyglądu, przed publicznością w Genewie debiutuje również dwucylindrowy, turbodoładowany silnik TwinAir o mocy 85 KM, który zdobył tytuł Międzynarodowego Silnika Roku 2011 („International Engine of the Year 2011"). Oto co potwierdza idealne wyważenie między ekologią (emisje CO2 na poziomie 98 g/km) i przyjemnością prowadzenia (85 KM przy 5500 obr/min i 145 Nm momentu obrotowego przy 2000 obr/min). Podobnie jak ma to miejsce w modelu 500, nazwa TwinAir również w modelu Fiata Punto 2012 wskazywać będzie nie tylko na rewolucyjny, dwucylindrowy silnik, ale także specjalny, nowy wariant wykończenia o niepowtarzalnym i łatwo rozpoznawalnym wyglądzie, który można podziwiać na stoisku, wyróżniający się ekskluzywnym kolorem zielony „Lime" w połączeniu z czarnym błyszczącym dachem w kolorze „pianoblack". Oprócz tej specjalnej wersji, podczas salonu wystawione będzie również Punto 2012, które łączy w sobie bardzo charakterystyczne elementy, takie jak kolor czerwony „Exotic" z osiągami silnika 1,4 MultiAir Turbo S&S o mocy 135 KM.
Fiat Punto 2012 jest już dostępny w sieci sprzedaży Fiata we Włoszech i w większości państw Europy.

Freemont AWD: swoboda i bezpieczeństwo

W świetle jupiterów w Genewie znajdzie się również model Freemont AWD z napędem na wszystkie koła, który w jeszcze większym stopniu podkreśla wszechstronność tego modelu oraz prezencję na drodze charakterystyczną dla SUVa, przyczepność do nawierzchni typową dla samochodu kombi i przestronność 7-osobowego samochodu wielorakiego użytku - oferując klientom możliwość zmierzenia się z każdymi warunkami przyczepności do nawierzchni podczas codziennej jazdy. Nowa wersja z napędem na cztery koła może być wyposażona  w silnik 2,0 MultiJet II o mocy 170 KM lub benzynową jednostkę 3,6 V6 o mocy 280 KM. Obydwa silniki współpracują z nową, 6-stopniową, automatyczną przekładnią. Jest to bardzo zaawansowany technologicznie i w pełni zautomatyzowany układ, który pozwala kierowcy panować nad samochodem nawet w ekstremalnych warunkach z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa.
Freemont AWD (z napędem na wszystkie koła) jest już dostępny w sieci sprzedaży Fiata we Włoszech i w większości państw Europy.

Panda: pierwszy i drugi samochód dla rodziny

Nowa Panda, prezentowana w 2011 r. podczas salonu motoryzacyjnego we Frankfurcie i niedawno wprowadzona do sprzedaży, pokazała, że pod względem formy i treści jest prawdziwym samochodem miejskim. W Genewie zadebiutują dwa nowe elementy wyposażenia tego modelu, które na pewno zrobią wrażenie: nowa wersja  silnika TwinAir Turbo o mocy 85 KM z przekładnią Dualogic - idealny zestaw do jazdy po mieście - oraz niespotykana dotąd w tym segmencie przesuwana tylna kanapa, która zapewnia jeszcze więcej miejsca wewnątrz tego samochodu, zgodnie z jego niekwestionowaną wszechstronnością. Nowa Panda z silnikiem TwinAir Turbo o mocy 85 KM i przekładnią Dualogic od kwietnia będzie dostępna w sprzedaży.
Goście odwiedzający salon będą mogli także bliżej zapoznać się z potencjałem urządzenia „Blue&Me TomTom2 LIVE", które łączy w sobie zalety systemu informacyjno-rozrywkowego zintegrowanego z samochodem i podłączonego do sieci z funkcjami systemu przenośnej nawigacji, otwierając w ten sposób drzwi do łączności i zapewniając spokojną jazdę po mieście.

Bravo Street: nowe opcje, nowe trendy.

W Genewie debiutuje Fiat Bravo Street. Ta nowa, specjalna seria jest ucieleśnieniem najnowszych trendów panujących wśród młodych mieszkańców miast: miasto postrzegane jest jako tętniące życiem miejsce swobodnych doświadczeń, bez konwencjonalnych postaw i z dala od konformizmu, gdzie ważną kwestią jest przyciągnięcie uwagi, ale bez pretensjonalnych zachowań. Wersja Street, dzięki nowym opcjom i przystępnej cenie odzwierciedla właśnie tego ducha, w ramach reakcji na potrzeby nowoczesnego społeczeństwa, które rozkwita na bazie wirtualnych i realnych innowacji i dla którego serwisy społecznościowe stanowią nowy punkt wyjścia w kierunku życiowych doświadczeń.
Bravo Street będzie dostępne od trzeciego kwartału b.r. z benzynowym silnikiem 1,4 T-Jet o mocy 120 KM lub dieslem 1,6 MultiJet o mocy 120 KM - obydwa silniki charakteryzuje równowaga między osiągami i oszczędnością.

Doblò z silnikiem 1,4 T-Jet o mocy 120 KM: jedyny w tej klasie benzynowy silnik z turbodoładowaniem

Swobodę i elastyczność użytkowania zapewnia również kolejny prezentowany model: Fiat Doblò wyposażony w nowy silnik 1,4 T-Jet o mocy 120 KM. Jest to jedyny dostępny w tej klasie samochodów benzynowy silnik z turbodoładowaniem. Silnik ten, osiąga 120 KM mocy i najwyższy moment obrotowy w tej kategorii (206 Nm przy 2000 obr/min), co pozwala mu sprawnie napędzać Dobló, nawet przy pełnym obciążeniu lub 7 osobach wewnątrz. W Genewie wystawiana jest właśnie 7-osobowa wersja, umacniająca pozycję tego modelu jako samochodu rodzinnego.
Fiat Doblò z silnikiem 1,4 T-Jet o mocy 120 KM  jest już dostępny na polskim rynku.

FGA Capital

Goście odwiedzający salon będą mogli zapoznać się z ofertą FGA Capital, spółki finansowej, specjalizującej się w segmencie motoryzacyjnym. Spółka ta działa na terenie większości krajów Unii Europejskiej oraz w Szwajcarii we współpracy z Fidis Finance, mając na uwadze jeden cel: wspomagać sprzedaż samochodów wszystkich marek należących do Grupy Fiat, oferując nowoczesne produkty finansowe wprowadzające usługi o wysokiej wartości dodanej przeznaczone dla sieci dealerów, prywatnych klientów oraz firm.