„Fiat Likes U”: projekt, który popłaca.

13 listopada 2013

  • W Turynie wręczono 8 stypendiów o wartości 5.000 euro studentom ostatniego roku studiów, którzy piszą pracę magisterską na temat Fiata.
  • Dla wszystkich przewidziany jest półroczny staż w Firmie.
  • Kończy się w ten sposób pierwsza edycja „Fiat Likes U", projektu uruchomionego w roku 2012, w którym wzięło udział około 280.000 studentów, uczących się w ośmiu w szkołach wyższych z Turynu, Rzymu, Mediolanu, Salerno, Parmy, Cosenzy, Pizy i Katanii.
  • Tak jak mówi nazwa, „Fiat Likes U" to coś więcej - to inwestycja w szkoły wyższe, z której Fiat jest dumny, to nowy sposób, aby powiedzieć „wierzę w Ciebie" wszystkim tym studentom, którzy angażują się dziś dla lepszego jutra.
  • W roku akademickim 2013/2014 projekt „Fiat Likes U" rusza na kilku uniwersytetach europejskich. Pierwszym z nich jest „Royal College of Art" , prestiżowa londyńska szkoła designu.

W dniu 11 listopada w auli w Lingotto w Turynie, w siedzibie Fiat S.p.A., odbyło się uroczyste wręczenie nagród ośmiu studentom, którzy wygrali stypendia w ramach programu „Fiat Likes U", projektu zainicjowanego w roku 2012, będącego owocem współpracy Fiata i Ministerstwa Edukacji Włoch, pod patronatem Ministerstwa Środowiska.
Po ceremonii, studenci zwiedzili dwa ważne miejsca należące do Grupy Fiat: zakład Maserati im. Avvocato Giovanni Agnelli i Centrum Stylistyczne Fiat.

Zwycięzcami są: Gabriele Bergoglio (Politechnika w Turynie), Matteo Cabassi (Uniwersytet w Parmie), Giuseppe Contente (Uniwersytet w Salerno), Myriam Gabrielli (Uniwersytet w Rzymie), Graziella Longo (Uniwersytet w Katanii), Matteo Mariano (Uniwersytet w Pizie), Stefano Marzullo (Uniwersytet Kalabrii) i Clarissa Simone (Katolicki Uniwersytet w Mediolanie).

Dzięki ich zaangażowaniu i stypendiom o wartości 5.000 euro każde, ośmiu młodych ludzi napisało prace magisterskie związane z Fiatem. Niektórzy z nich odbywają już półroczny staż w firmie, inni kończą pisanie pracy magisterskiej i wkrótce rozpoczną swój staż.
Działy zaangażowane w tę inicjatywę to: Manufacturing, Global Mobility & Car Management, Industrial Relations, Market Research & Analysis, Finance, Legal & Corporate Affairs oraz Centrum Badań Fiat.

Dodatkowo, dzięki projektowi „Fiat Likes U", Koncern miał okazję poznać wielu zdolnych studentów, którzy będą mogli odbyć w niej staż. Młodzi zdolni ludzie, których Fiat chce nagrodzić za ich zaangażowanie najpierw w naukę, a następnie w pracę. Ponieważ, tak jak mówi nazwa, „Fiat Likes U" to coś więcej - to inwestycja w szkoły wyższe, z której Fiat jest dumny, to nowy sposób, aby powiedzieć „wierzę w Ciebie" wszystkim tym studentom, którzy angażują się dziś dla lepszego jutra. Dla Marki jest to gwarantowana inwestycja, szczególnie w obecnym okresie braku stabilności ekonomicznej, ponieważ „wiedza" i „zdolność tworzenia" to konkretne wartości, które w każdym państwie stanowią kapitał niezależny od zmienności rynku.

Kończy się w ten sposób pierwsza edycja „Fiat Likes U", oferującego liczne korzyści około 280.000 studentom, uczącym się w ośmiu w szkołach wyższych z Turynu, Rzymu, Mediolanu, Salerno, Parmy, Cosenzy, Pizy i Katanii. Po raz pierwszy w Europie, producent samochodów wraz ze społecznością akademicką przystąpił do inicjatywy dopracowanej w każdym szczególe, konkretnej, prostej i dającej wiele możliwości, takich jak:

  • mobilność, dzięki car sharing, bezpłatnej usłudze dla studentów;
  • studiowanie, dzięki przyznaniu ośmiu stypendiów, każde o wartości 5.000 euro i ośmiu wykładom wygłaszanym przez menadżerów Fiata;
  • praca, dzięki ośmiu płatnym stażom w firmie.

Inicjatywa ta odniosła ogromny sukces, o czym świadczą niektóre dane: z bezpłatnej usługi car sharing skorzystało ponad 6.000 studentów, wykonując około 28.000 jazd na łączną liczbę ponad 320.000 km, korzystając z 8 udostępnionych im samochodów Panda i 500L. Na specjalnej stronie internetowej likesu.fiat.it zarejestrowano ponad 180.000 wizyt, a na You Tube możemy obejrzeć wiele wywiadów z uczestnikami projektu.

Po ogromnym sukcesie pierwszej edycji odniesionym we Włoszech, „Fiat Likes U" przekracza granice, docierając na kilka europejskich uczelni. Pierwszą z nich jest prestiżowa szkoła designu: londyński Royal College of Art. Studenci tej uznanej londyńskiej uczelni będą mogli wziąć udział w wyjątkowej inicjatywie na trzech różnych etapach projektu: zrównoważona mobilność z bezpłatną usługą „car sharing" , płatne staże w firmie, możliwość współpracy z Ambasadorami Fiata.

Dodatkowo, dla tych, którzy pragną odgrywać główną rolę w świecie designu motoryzacyjnego, angielska edycja przewiduje „Fiat Two of a Kind", wyjątkową ścieżkę szkoleniową, pozwalającą poznać z bliska Centrum Stylistyczne Fiata - poprzez serię wykładów lectio magistralis prowadzonych przez najważniejszych przedstawicieli świata car design automotive - oraz udział w konkursie końcowym, w którym zostaną nagrodzone najlepsze propozycje designu dla modeli Fiat Panda i Fiat 500.