Fiat Freemont najlepszym vanem 4x4 według czytelników niemieckiego magazynu „Auto Bild Allrad”.

17 kwietnia 2014

  • Czytelnicy największego w Europie magazynu branżowego „Auto Bild Allrad" zagłosowali na najlepsze samochody z napędem na cztery koła.
  • Fiat Freemont najlepszym samochodem importowanym w kategorii vanów 4x4.
  • To już trzecie zwycięstwo z rzędu dla tego włoskiego, siedmioosobowego, rodzinnego SUVa.

Niemiecki miesięcznik „Auto Bild Allrad" ogłosił wyniki tegorocznego rankingu czytelników na najlepsze samochody z napędem na cztery koła. Najwięcej głosów w kategorii vanów wśród aut importowanych zdobył Fiat Freemont. Dla włoskiego SUVa to już trzecie zwycięstwo z rzędu w tym rankingu.

„Auto Bild Allrad" jest największym w Europie magazynem poświęconym samochodom 4x4 i SUV, a w organizowanym przez redakcję internetowym głosowaniu na najlepsze auta co roku bierze udział około stu tysięcy czytelników. Wyłaniają oni łącznie 20 najlepszych ich zdaniem pojazdów sklasyfikowanych w 10 kategoriach. W każdej z nich Niemcy osobno nagradzają auta rodzimej produkcji oraz pochodzące z importu. W tegorocznej edycji czytelnicy wybierali spośród 165 nowych, ogólnodostępnych na niemieckim rynku samochodów, z pominięciem modeli z szarego importu i występujących w bardzo ograniczonych liczbach egzemplarzy. Najwięcej głosów czytelników „Auto Bild Allrad" w kategorii importowanych vanów 4x4 zdobył Fiat Freemont.

Rodzinny Fiat Freemont w wersji z napędem na cztery koła AWD (All-Wheel Drive) łączy funkcjonalność SUVa z łatwością prowadzenia samochodu kombi i typowym dla vanów niezwykle przestronnym, siedmioosobowym wnętrzem. Ten włoski SUV cechuje najwyższa jakość wykończenia i bogate wyposażenie standardowe, a także bezpieczeństwo potwierdzone przez ekspertów z Instytutu Euro NCAP (zdobywca 5 gwiazdek). Freemont AWD występuje z dwoma nowoczesnymi jednostkami napędowymi do wyboru: z turbodieslem 2.0 16v Multijet łączącym wysoką moc 170 KM z optymalnym spalaniem, średnio 7,3 litra/100 km lub w topowej wersji z 280-konnym silnikiem benzynowym 3.6 V6. Obie jednostki współpracują z sześciobiegową, automatyczną skrzynią biegów.

Elektronicznie sterowany, aktywny system napędu na cztery koła AWD działa na zasadzie „on demand", a więc na bieżąco ocenia stopień przyczepności kół w oparciu o wskazania układu czujników i decyduje o stopniu rozdziału mocy na tylną oś. Oznacza to, że w trakcie jazdy na wprost ze stałą prędkością napęd jest przekazywany tylko na koła przednie, co pozwala zachować niższe spalanie. Jednak w razie wystąpienia obniżonej przyczepności - zarówno podczas przyspieszania na asfalcie i pokonywania łuku, jak i w chwili najechania na śliską nawierzchnię - system automatycznie dołącza tylny napęd, zapewniając maksymalną trakcję pojazdu. Modulacja dostarczanego momentu obrotowego odbywa się za pomocą elektronicznego sprzęgła osiowego ECC, które współpracuje z systemami stabilizacji toru jazdy ESP i kontroli trakcji.

Zwycięski Fiat Freemont AWD jest dostępny u autoryzowanych dealerów marki Fiat w cenie od 124 500 zł. Samochód wyposażony w napęd na oś przednią jest dostępny już od 92 500 zł. Szczegóły oferty dostępne są w salonach i na stronie www.fiat.pl.

Powiązane informacje

Fiat Freemont wspiera wyprawę Ride2Life

W maju odbyła się motocyklowa wyprawa Ride2Life chorego na stwardnienie rozsiane (SM) Piotra Uljasza i towarzyszącego mu dziennikarza Damiana Śmigielskiego.

2013-06-10

Fiaty Freemont ruszyły na Syberię!

Dziś sprzed warszawskiej siedziby FCA Poland oficjalnie wystartowała ekspedycja „Fiat Adventure Team Syberia 2012". Podróżnik Marcin Gienieczko wraz z ekipą globtroterów wyruszyli dwoma seryjnymi Fiatami Freemont wprost za Ural. Ich celem są źródła rzeki Lena, skąd Gienieczko rozpocznie wielotygodniowy spływ jedną z najdłuższych rzek świata.

2012-05-04