Fiat „bohaterem” wystawy „Artissima 2013”.

8 listopada 2013

  • Drugi rok z rzędu Fiat jest Sponsorem Międzynarodowej Wystawy Sztuki Współczesnej.
  • Flota samochodów Fiat udostępniona w ramach usługi „VIP Courtesy Car".
  • W specjalnej strefie wystawiony Fiat 500L Trekking, najnowsza „ewolucja" w rodzinie Pięćsetki, zapewniająca wyjątkowe emocje w każdym miejscu i w każdej podróży.
  • Nowy crossover Fiat to „bezpieczny buntownik o dwóch przenikających się duszach": tej miejskiej, by radzić sobie w meandrach wielkiej metropolii i tej bardziej przygodowej na wypady weekendowe, kiedy czuje się, że życie jest piękne.

Drugi rok z rzędu marka Fiat wystąpiła w roli Sponsora podczas dwudziestej edycji wystawy „Artissima", która odbyła się w Turynie w dniach od 7 do 10 listopada w sugestywnej scenerii Oval (Lingotto Fiere) pod kierownictwem Sarah Cosulich Canarutto. W tym prestiżowym wydarzeniu wzięło udział 190 międzynarodowych galerii sztuki z 38 różnych krajów, w tym 12 nowych w porównaniu do poprzedniej edycji.

„Artissima 2013" to miejsce spotkania dla wszystkich pasjonatów sztuk wizualnych, wydarzenie kulturalne, na którym nie może zabraknąć zarówno artystów, jak i kolekcjonerów sztuki. W tym wyjątkowym kalejdoskopie kolorów i materiałów nie mogło zabraknąć marki Fiat, która potwierdza swoje zainteresowanie światem sztuki, „obszarem" komunikacji, w którym z pewnością czuje się swobodnie. Świadczy o tym również wsparcie udzielone przez markę wystawie zatytułowanej „Renoir". Z kolekcji Muzeum d'Orsay i Muzeum Oranżerii" ponad sześćdziesiąt dzieł jest wystawionych w tych dniach w Galerii Sztuki Nowoczesnej w Turynie.

Do dyspozycji organizatorów „Artissima 2013" Fiat udostępnił flotę samochodów przeznaczonych do ekskluzywnej usługi „VIP Courtesy Car". Dzięki doskonałemu połączeniu stylowego charakteru i innowacji technologicznej, samochody Fiat „czują się" swobodnie wśród dzieł sztuki, o czym świadczy również ekspozycja nowego Fiata 500L Trekking.

Fiat 500L Trekking to najnowsza „ewolucja" w rodzinie Pięćsetki, „bezpieczny buntownik o dwóch przenikających się duszach": tej miejskiej, by radzić sobie w meandrach wielkiej metropolii i tej bardziej przygodowej na wypady weekendowe, kiedy czuje się, że życie jest piękne.

To samochód, który gwarantuje autentyczne emocje w każdym miejscu i w każdej podróży, przyciągający wzrok specyficznie rasowym wyglądem, wysokim zawieszeniem i specjalnymi zderzakami z „off-roadowymi" płytami osłonowymi. Swoistego stylu nadają mu 17-calowe felgi z lekkiego stopu o wzorze rombowym, satynowane klamki zewnętrzne drzwi oraz boczne listwy ochronne nadwozia urozmaicone wstawkami ze szczotkowanej stali.

Nowy model Pięćsetki posiada rozbudowane wyposażenie standardowe, obejmujące m.in. „inteligentny" napęd na przednie koła w technologii Traction+, która wraz z oponami błotno-śniegowymi M+S wyraźnie poprawia własności trakcyjne na podłożach o niskiej przyczepności. Nie bez znaczenia jest też to, że bez uszczerbku dla przestrzeni wnętrza i funkcjonalności, charakterystycznych dla modelu 500L, fiatowski „City Lounge" w wersji Trekking zapewnia dosyć miejsca dla dzieci czy przyjaciół w podróży - a to za sprawą sięgającej 3,17 m3 objętości kabiny pasażerskiej i obszernego bagażnika o regularnym kształcie (pojemność do 455 litrów).

Fiat 500L Trekking oferowany jest z dwoma silnikami benzynowymi: 95-konnym 1.4 16v i 105-konnym 0.9 TwinAir Turbo oraz trzema wysokoprężnymi: 85-konnym 1.3 MultiJet II, 105-konnym 1.6 MultiJet II i nowym 120-konnym silnikiem 1.6 Multijet II.

W szczególności, wśród silników, które szczególnie podkreślają odkrywczego „ducha" nowego modelu, należy wymienić 1.6 Multijet II - w obydwu wersjach mocy: optymalna dynamika osiągów przy niskim poziomie zużycia paliwa i emisji spalin - to dominujące cechy Fiata napędzanego tym silnikiem, idealnym w każdej sytuacji i na każdej drodze.

Wszystkie wersje silnikowe Fiata 500L Trekking posiadają elementy wyposażenia „z wyższej półki". W stosunku do 500L Pop Star, w nowej wersji do standardowego wyposażenia modelu należą m.in.: klimatyzacja automatyczna, elektrycznie sterowane szyby tylne, światła przeciwmgielne, system kontroli trakcji Traction+, felgi aluminiowe 17", system Uconnect oraz z 5-calowym ekranem dotykowym, automatyczne reflektory, czujnik deszczu i przyciemniane szyby boczne i tylna.

Do tegorocznych nowości należy również współpraca pomiędzy „Artissima" i „Alfa MiTo Club to Club", Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Elektronicznej, odbywającym się w tym samym czasie w Turynie, w którym szósty raz z rzędu marka Alfa Romeo bierze udział w charakterze Głównego Sponsora.