Nowa 500 „bohaterką” wystawy w Galerii Sztuki Nowoczesnej w Turynie.

5 października 2015

500

Kultowy model prezentowany jest w holu Galerii Sztuki Nowoczesnej w Turynie podczas wystawy „Claude Monet. Dzieła sztuki z paryskiego Musée d'Orsay", której sponsorem jest Fiat.
Inicjatywa podkreśla współpracę pomiędzy FCA a Turyńską Fundacją Kulturalną.

Od 2 października 2015 do 31 stycznia 2016 w Galerii Sztuki Nowoczesnej w Turynie będzie można oglądać wystawę „Claude Monet. Dzieła sztuki z paryskiego Musée d'Orsay". Publiczność będzie podziwiać około czterdzieści obrazów jednego z największych francuskich malarzy, którego nazwisko kojarzy się od razu z założeniem i rozwojem jednego z najbardziej innowacyjnych kierunków w malarstwie i sztuce: impresjonizmem. 

W holu turyńskiej Galerii Sztuki Nowoczesnej aż do 12 października prezentowana będzie nowa 500 wyposażona w jednostkę napędową TwinAir Turbo o pojemności 0.9 i mocy 105 KM - innowacyjny, dwucylindrowy silnik, charakteryzujący się bardzo wysokimi osiągami i wyjątkowym poszanowaniem dla środowiska.
Wystawiany model to wersja Lounge oferująca siedem poduszek powietrznych, klimatyzację, Uconnect Radio z 5" ekranem dotykowym LIVE i skórzaną kierownicę z wbudowanymi przyciskami. W standardzie są również światła ledowe do jazdy dziennej, szklany, panoramiczny dach, 15" felgi aluminiowe, uszczelki szyb i chromowane dodatki, takie jak końcówka wydechu - elementy, które podkreślające wyjątkowy charakter modelu.  

Jeżeli chodzi o wymiary, model pozostał taki sam, inny jest natomiast design nadwozia i wnętrze, odnowione i przyciągające wzrok, podkreślające kultowy styl samochodu. Prezentowana 500 ma nadwozie w kolorze białym, które pięknie prezentuje się na tle ukwieconego ogrodu, przywodzącego na myśl scenerię niektórych z najbardziej znanych prac francuskiego malarza.
Wystawa obrazuje rozwój artystyczny Moneta, począwszy od jego młodzieńczych prac wyróżniających się nowym, twórczym spojrzeniem na sztukę, po niezwykłe pejzaże znad Sekwany, impresje z podróży do Holandii i Włoch i dzieła z dojrzałego okresu Malarza.

Fiat uczestnicy w tym prestiżowym wydarzeniu w charakterze sponsora.  Na przełomie 2013 i 2014, również w Galerii Sztuki Nowoczesnej w Turynie, marka udzieliła swojego wsparcia wystawie zatytułowanej „Renoir. Z kolekcji Muzeum d'Orsay i Muzeum Oranżerii", a teraz umacnia współpracę z Turyńską Fundacją Kulturalną. Tym samym Fiat potwierdza swoje zainteresowanie światem sztuki, „obszarem" komunikacji, który z pewnością jest bliski kultowemu samochodowi, jakim jest nowa 500.

Nowy Fiat 500 wystawiony w Galerii Sztuki Nowoczesnej w Turynie.