Razem z miesięcznikiem „National Geographic Traveler” oraz marką Fiat wybieramy 7 nowych cudów Polski.

30 czerwca 2015

 

  • Miesięcznik „National Geographic Traveler" oraz marka Fiat zapraszają do udziału w 5. edycji wakacyjnego plebiscytu „7 nowych cudów Polski".
  • Głosowanie w plebiscycie odbywa się online na stronie
    www.7cudow.national-geographic.pl i potrwa do 22 września br.
  • Partnerem tego plebiscytu promującego polskie dziedzictwo kulturowe i modę na Polskę ponownie została marka Fiat.
  • Na uczestników plebiscytu, którzy w najciekawszy sposób uzasadnią swój wybór, czekają atrakcyjne nagrody: dwa najnowsze rodzinne samochody Fiat 500X do użyczenia na tydzień z pełnym bakiem paliwa www.fiat.pl/fiat500/500x-city-look oraz 50 książek Martyny Wojciechowskiej „Automaniaczka" z autografem autorki.
  • Fiat 500X dostępny w wersjach City Look i Off-Road Look, z szeroką gamą atrakcyjnych silników kosztuje już od 59900 zł.

Miesięcznik „National Geographic Traveler" oraz marka Fiat zapraszają do udziału w 5. edycji wakacyjnego plebiscytu „7 nowych cudów Polski". W tym roku o wyjątkowe wyróżnienie powalczy 16 niezwykłych miejsc w naszym kraju, po jednym w każdym województwie.
Głosowanie w plebiscycie odbywa się online do 22 września br.
Partnerem tego plebiscytu promującego polskie dziedzictwo kulturowe i modę na Polskę ponownie została markaFiat.
„Często marzymy o zagranicznych i egzotycznych podróżach, nie zdając sobie sprawy z tego, jak wspaniałe miejsca są tuż obok nas - mówi Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna „Travelera". - Nasza travelerowa ekipa przez cały rok podróżuje po Polsce w poszukiwaniu tajemniczych i ciekawych zakątków, tych nowo powstałych oraz takich, w które tchnięto drugie życie. W piątej edycji konkursu „7 nowych cudów Polski"nominowaliśmy 16 magicznych miejsc. Jednak to Wy zdecydujecie, które z nich zasługują na miano nowego cudu. Do głosowania zatem! Wspólnie udowodnimy, że Polska jest najfajniejsza!".

Swój głos można oddać do 22 września na stronie internetowej:
www.7cudow.national-geographic.pl Na uczestników plebiscytu, którzy w najciekawszy sposób uzasadnią swój wybór, czekają atrakcyjne nagrody: dwa najnowsze crossovery Fiat 500X www.fiat.pl/fiat500/500x-city-look do użyczenia na tydzień z pełnym bakiem paliwa, ufundowane przez partnera plebiscytu - firmę FCA Poland oraz 50 książek Martyny Wojciechowskiej „Automaniaczka" z autografem autorki. Lista zwycięskich miejsc zostanie opublikowana na łamach listopadowego numeru „National Geographic Traveler", który ukaże się 23 października.

W tegorocznym zestawieniu miejsc nominowanych do tytułu „7 nowych cudów Polski" znalazły się takie perełki jak Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, Rzeczpospolita Ptasia w Parku Narodowym „Uście Warty", Muzeum Ognia w Żarach czy Filharmonia Szczecińska.

Do każdego z tych miejsc można dojechać rodzinnym crossoverem Fiat 500X z trzema trybami jazdy: Sport, Auto i All Weather oraz z napędem na 4 koła, który zachęca do rodzinnych wycieczek po Polsce.

Gotowy na każdą drogę Fiat 500X to nowoczesny crossover w kultowym stylu, wzbogacony o właściwości off-roadowe. To samochód o kompaktowych wymiarach (długość 425 cm x szerokość 180 cm x wysokość 160-162 cm) i przestronnej kabinie pasażerskiej, uzupełnionej wyszukaną technologią i bagażnikiem o pojemności wynoszącej aż 350 litrów. Samochód, który zapewnia bezpieczeństwo, komfort i dobre samopoczucie pasażerów.

Dzięki niezależnemu tylnemu zawieszeniu typu MacPherson Fiat 500X zachowuje się jak crossover wyższej klasy - optymalnie łączy cechy dobrego prowadzenia samochodu, stabilności i przyjemności z jazdy. Co więcej, dzięki dostępności trzech różnych typów napędów - 4×2, 4x2 z Traction+ (w wersjach Cross i Cross Plus) oraz 4×4 - oferuje najszerszy wybór w tym segmencie. Cechą szczególną napędu 4x4 jest zastosowanie systemu odłączania osi tylnej, który umożliwia zredukowanie strat energii, kiedy nie jest konieczne wykorzystanie trybu 4x4, gwarantując w ten sposób większą oszczędność spalania.

500X występuje w miejskiej wersji City Look www.fiat.pl/fiat500/500x-city-look oraz inspirowanej wyprawami terenowymi Off-Road Look http://www.fiat.pl/pl/500X-offroad-look, które uzupełnia aż pięć wersji wyposażenia (Pop, Popstar, Lounge, Cross i Cross Plus) oraz szeroka gama ekonomicznych i atrakcyjnych silników: 1.6 E-Torq o mocy 110 KM, 1.4 Turbo MultiAir II o mocy 140 KM (z napędem na przód i manualną, sześciostopniową skrzynią biegów lub automatyczną skrzynią dwusprzęgłową DDCT) oraz 1.6 MultiJet II o mocy 120 KM (z napędem na przód i manualną, sześciostopniową skrzynią biegów). Dodatkowo, w wersji Off-Road Look mamy do wyboru nowoczesny silnik 1.4 MultiAir II o mocy 170 KM (z innowacyjną, 9-biegową, automatyczną skrzynią biegów i napędem 4x4) oraz mocną jednostkę Diesla: 2.0 Multijet II 140 KM z napędem 4x4 (dostępną z manualną skrzynią biegów lub automatyczną, 9-biegową). Wszystkie wersje silnikowe spełniają normy Euro 6 i standardowo są wyposażone w system Start&Stop (z wyjątkiem 1.6 E-Torq) zapewniający niski poziom zużycia paliwa i emisji CO2.
Cena nowego crossovera 500X zaczyna się już od 59.900 zł. Szczegółowa oferta dostępna u autoryzowanych dealerów oraz na stronie www.fiat.pl

 
National_Geographic-img