Fiat 500X i Dynamo gwiazdami europejskiej trasy „The Power of X”

27 listopada 2014

Fiat wybrał sławnego iluzjonistę Stevena Frayne'a, pseudonim Dynamo, do głównej roli w czasie poprzedzającym wprowadzenie 500X na rynek.
Artysta oraz nowy crossover są gwiazdami niesamowitego filmu 3D, który goście 676 europejskich imprez poprzedzających premierę 500X zaplanowaną na luty 2015 będą mogli zobaczyć w salonach, dzięki specjalnym okularom "Oculus Rift". Dwuminutowy film został zrealizowany przez producenta Framestore, specjalizującego się w efektach specjalnych, zdobywcę dwóch Oscarów.
Więcej informacji o inicjatywie "The Power of X" dostępnych jest na stronie: 
500x.fiat500.com a zapowiedź tego projektu znajdziemy na krótkim filmie dostępnym na YouTube http://youtu.be/EOF1JGRqKEs

Polska premiera tego niesamowitego filmu 3D, odbędzie się podczas targów mody w Warszawie: HUSH WARSAW w dniach 13 - 14 grudnia na Stadionie Narodowym. Dzięki okularom "Oculus Rift" goście imprezy będą mogli odbyć niesamowitą przygodę z Fiatem 500X i iluzjonistą Dynamo.

Niewątpliwą atrakcją imprezy będzie również przedpremierowy pokaz samochodu Fiat 500X.

W okresie poprzedzającym wprowadzenie Fiata 500X na rynki, marka Fiat będzie współpracować z Dynamo, sławnym iluzjonistą Stevenem Fraynem, który od 2011 roku zawładnął międzynarodową sceną dzięki telewizyjnemu programowi "Więcej niż magia", wydanego już w trzeciej serii, a emitowanego w 180 krajach.

Angielski artysta ma "towarzyszyć"nowemu crossoverowi Fiata podczas europejskiej trasy "The Power of X", która pozwoli szerszej publiczności z bliska poznać 500X, zanim w lutym przyszłego roku pojawi się ona w salonach w całej Europie.

Rozpoczęta w Niemczech w połowie listopada inicjatywa #thepowerofX, "przeniesie" 500X na główne place 74 europejskich miast i na 602 wyjątkowe przedpremierowe wydarzenia w salonach Fiata na terenie całej Europy, co w sumie daje 676 imprez.

Całość pod znakiem "X", starożytnego i magicznego symbolu, który łączy sztukę Dynamo z nowym modelem Fiata. Zresztą znaczek "X" symbolizuje zmianę i transformację, ale jednocześnie też równowagę czy rozdział przeciwstawnych istnień, tak samo jak nowy crossover Fiata, gdzie symbol X wyraża "przekrojowość" produktu, znajdując idealną przestrzeń, w której krzyżują się cechy samochodów z różnych segmentów.

Koncepcja "X" odnajduje się również w instalacji, która jest montowana na każdym etapie trasy oraz w scenografii ustawionej wewnątrz salonów zaangażowanych w inicjatywę #thepowerofX. W obydwóch przypadkach, uczestnicy będą mogli przeżyć podwójne doświadczenie - rzeczywiste i wirtualne - odkrywając nowy model. Z jednej strony, odwiedzający będą mogli dotknąć wystawiane samochody, podziwiając ich uwodzicielskie linie oraz jakość materiałów, jak również przetestować je na drodze wraz z zawodowymi kierowcami. Z drugiej strony, można będzie wziąć udział w wyjątkowo realistycznym doświadczeniu, dzięki specjalnemu "Oculus Rift", wizjerowi wirtualnej rzeczywistości, który nakłada się na oczy i odtwarza w 3D otaczające nas codzienne życie.

Za pośrednictwem "Oculus Rift", goście trasy "The Power of X" będą uczestniczyli w jednym z występów Dynamo, który pojawi się wraz z Fiatem 500X na niesamowitym filmie w wirtualnej rzeczywistości, zrealizowanym przez Framestore, angielskiego producenta specjalizującego się w efektach specjalnych, zdobywcę dwóch Oscarów.

Po raz pierwszy został stworzony film bardzo wysokiej jakości - według Framestore, najlepszy do tej pory zrealizowany produkt dla wirtualnej rzeczywistości - wyprodukowany nie po to, by pokazać możliwości "Oculus Rift", ale by opowiedzieć w ciągu 2 minut zajmującą i przykuwającą wzrok historię. Wystarczy pomyśleć, że projekt wymagał takiej ilości godzin komputerowego renderingu, która przekłada się na 184 lata (został ukończony na czas, dzięki możliwościom "render farm Framestore"). Poza tym, aby uzyskać maksymalne możliwe doznania, film może pochwalić się rozdzielczością 4xHD (4096x2048 pikseli) oraz 60 klatkami filmowymi na sekundę, to znaczyrendering klatek 2,4 razy większy niż aktualnie realizowane filmy w 3D. Dodatkowo stereo podwaja efekt finalny.

Niesamowite doświadczenie wirtualne może także zostać odtworzone w domu, dzięki specjalnym "Cardboard", upominkom wręczanym gościom salonów i miejskich imprez. Jest to oryginalny gadżet wykonany z odpowiednio złożonego kartonu, w środku którego znajdują się dwie soczewki, które dzięki specjalnej aplikacji na smartfona, staje się rodzajem "hełmu" do oglądania wirtualnej rzeczywistości.