Przekazanie przez FCA Poland samochodów marki Fiat Komitetowi Organizacyjnemu ŚDM 2016.

3 lutego 2016

1 lutego br. w siedzibie Kurii Metropolitalnej w Krakowie, w obecności Kardynała Stanisława Dziwisza, członków Zarządu FCA Poland, panów: Czesława Świstaka, Andrzeja Piętki, Antoniego Grenia, Marka Kisza i członka Rady Nadzorczej FCA Poland, pani Henryki Bochniarz - ksiądz Wojciech Olszowski, ekonom Archidiecezji Krakowskiej oraz pan Marek Kisz, członek zarządu i dyrektor handlowy FCA Poland, podpisali umowę o współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Kardynał Stanisław Dziwisz poświęcił 4 samochody marki Fiat, które zostały przekazane Komitetowi Organizacyjnemu ŚDM Kraków 2016. To pierwsza partia z 75 samochodów Grupy Fiat Chrysler Automobiles, które będą służyć Komitetowi.

FCA Poland jest jedynym partnerem strategicznym Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, w dziedzinie motoryzacji. Przekazane samochody zostaną wykorzystane podczas organizacji i obsługi ŚDM. Auta służyć będą podczas Dni Młodzieży w Krakowie i ułatwią pracę wolontariuszom i służbom porządkowym.

„Jak Światowe Dni Młodzieży, tak  i samochody powinny  być w większości młodzieżowe", powiedział pan Antoni Greń, członek zarządu i dyrektor tyskiej fabryki FCA Poland, wskazując na Fiata 500. Pan Antoni Greń podkreślił, że model ten produkowany jest w Polsce, w tyskiej fabryce.

„Dla nas to kontynuacja dobrej współpracy FCA Poland i Kościoła w Polsce. We wszystkich  poprzednich pielgrzymkach papieskich - św. Jana Pawła II i Benedykta XVI do Polski - uczestniczył w nich aktywnie FCA Poland, powiedział pan Bogusław Cieślar, rzecznik prasowy FCA Poland.

Na dziedzińcu krakowskiej Kurii przekazano cztery samochody, po jednym z każdego modelu, które stanowić będą flotę ŚDM podczas spotkania z papieżem Franciszkiem, podczas Światowych Dni Młodzieży po Krakowie. Będą to modele marki Fiat: 500, 500 L, Panda, Doblo' - każdy oznaczony okolicznościowym, graficznym emblematem Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Słowo do obecnych na sali członków zarządu firmy FCA Poland i dziennikarzy wygłosił również ksiądz biskup Damian Muskus, koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM, wyrażając podziękowanie za przekazane samochody.

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER FIAT

ZAPYTAJ O OFERTĘ

JAZDA TESTOWA

KONFIGURATOR

SEKCJA MODELOWA

 

BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO:

image1 image2 image1 image1

FCA_SDM2016_img