Słownik

 1. a
 2. b
 3. c
 4. d
 5. e
 6. f
 7. g
 8. h
 9. i
 10. j
 11. k
 12. l
 13. m
 14. n
 15. o
 16. p
 17. q
 18. r
 19. s
 20. t
 21. u
 22. v
 23. w
 24. x
 25. y
 26. z

ECU

Co to jest

Powiązane pozycje

Skrót od "Electronic Control Unit" lub "centralka elektroniczna" to urządzenie kontrolne, które montowane jest bezpośrednio w komponencie, które obsługuje, takim, jak Poduszka powietrzna, ABS, ESP, etc.

ECU - immagine

Powiązane pozycje

ABS

​Skrót od "Antilock Braking System", elektroniczny system, który uniemożliwia blokadę kół podczas hamowania. Aby jak najlepiej wykorzystać system ABS podczas awaryjnego hamowania należy z maksymalną siłą nacisnąć na pedał hamulca. System ABS zapobiega utracie równowagi, hamując samochód w warunkach pełnego bezpieczeństwa.

Airbag

Element  pasywnego systemu bezpieczeństwa zamontowany w samochodzie, od kierownicy do deski rozdzielczej, od foteli do dachu, tak aby chronić kierowcę i pasażerów przed uderzeniami w razie ewentualnego wypadku drogowego.

BAS

​Skrót od angielskiego Brake Assistant System, to urządzenie, którego zadaniem jest zapewnienie maksymalnej siły hamowania podczas awaryjnego hamowania.

EBD

Skrót od angielskiego Electronic Brakeforce Distribution, to elektroniczny rozdział sił hamowania, urządzenie, którego  zadaniem jest zapewnienie bezpiecznego hamowania bez blokowania kół tylnych.

ESC -ESP

Skrót od angielskiego Electronic Stability Control jest to aktywny system bezpieczeństwa pojazdów. Elektroniczna kontrola stabilizacji toru jazdy, znana jako ESP, od niemieckiego Elektronisches Stabilitätsprogramm i VDC Vehicle Dynamic Control lub DSC Dynamic Stability Control.