Słownik

 1. a
 2. b
 3. c
 4. d
 5. e
 6. f
 7. g
 8. h
 9. i
 10. j
 11. k
 12. l
 13. m
 14. n
 15. o
 16. p
 17. q
 18. r
 19. s
 20. t
 21. u
 22. v
 23. w
 24. x
 25. y
 26. z

A

Airbag

Element  pasywnego systemu bezpieczeństwa zamontowany w samochodzie, od kierownicy do deski rozdzielczej, od foteli do dachu, tak aby chronić kierowcę i pasażerów przed uderzeniami w razie ewentualnego wypadku drogowego.

B

Blue&Me

System, któremu pod względem komfortu i bezpieczeństwa, zawdzięczamy prawdziwą rewolucję w dziedzinie komunikacji, informacji oraz rozrywki w kabinie samochodu. Użytkowanie Blue&Me™ jest zgodne z przepisami kodeksu drogowego, ponieważ nie wymaga odrywania rąk od kierownicy. Stworzony w efekcie partnerstwa pomiędzy firmami Fiat Auto i Microsoft. Kompatybilny z większością telefonów komórkowych dostępnych na rynku z  Bluetooth[hyperlink], może być aktualizowany i dostosowywany do telefonów następnej generacji.

S

Skrzynia biegów Dualogic

Skrzynia biegów Dualogic to rodzaj skrzyni, która pozwala wybrać pomiędzy obsługą automatyczną a manualną przełożeń skrzyni.

D

DPF

​Urządzenie, które zatrzymuje cząsteczki stałe i płynne znajdujące się w spalinach. Filtr ten znacznie redukuje emisję cząsteczek. Po wychwyceniu przez filtr, cząteczki te są usuwane podczas normalnej eksploatacji.

H

Hill Holder

​Hill Holder to funkcja zapobiegająca staczaniu się pojazdu podczas podjeżdżania na wzniesienie.

e

eco:Drive

Jest to innowacyjny i rewolucyjny system, który dokonuje analizy rzeczywistego zużycia paliwa i emisji spalin samochodu, na podstawie stylu jazdy, a do tego przekazuje zalecenia mówiące jak ograniczyć zużycie paliwa i emisję CO2. Jest to program, który można zgrać na  USB i włożyć później do portu Blue&Me™ samochodu. Po zakończeniu podróży USB podłączane jest do komputera aby wyświetlić wyniki i uzyskać porady.

I

Intercooler

System chłodzenia sprężonego powietrza wykorzystywanego przez silniki z turbosprężarką.

M

Multiair

Jest to system sterowania otwieraniem i zamykaniem zaworów w silnikach benzynowych, opatentowany przez Fiata.

M

Multijet II

Silnik diesla drugiej generacji, zaprojektowany przez Fiat Group, ma osiągi lepsze niż silniki  diesel poprzedniej generacji.

T

Twinair

Jest to silnik stworzony przez Fiata, w którym zostały wykorzystane wszystkie innowacje dotyczące silników benzynowych